Trener ŁKS: Zrobiliśmy kolejny krok do naszego celu

Piątek, 27 kwietnia 2018

Po stojącym na niezłym poziomie spotkaniu ŁKS pokonał zespół Warty Poznań 2:0. Łodzianie awansowali na drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając o dwa punkty piątkowego rywala. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Jewhen Radionow.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy. – Było to nasze najlepsze trzydzieści minut w tej rundzie. Później niepotrzebnie się cofnęliśmy. Trochę za długo to trwało. W drugiej połowie Warta mocno nas przycisnęła, źle się to mogło skończyć. Zespołowi należą się wielkie słowa uznania za grę defensywną, za włożenie maksimum sił, zaangażowania, ambicji w ten mecz. Chcę również podziękować kibicom, którzy w ciężkim dla nas momencie, przed bramką na 2:0, pomogli nam dopingiem – podkreślił trener Jacek Janowski.

Gdy w 79. minucie do siatki Warty trafił Radionow było już jasne, że zwycięzca tego spotkania może być tylko jeden. – Przepiękny gol Żeni ustawił mecz do końca. Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa, to kolejny krok do naszego celu, ale spokojnie. Jest jeszcze osiem spotkań, trochę tych punktów musimy jeszcze zdobyć. Ważne, że z tak trudnym przeciwnikiem nie straciliśmy bramek. Małymi krokami idziemy w dobrą stronę. Musimy się szybko zregenerować po tym boju, bo to był bój. Czeka nas ciężki mecz ze Stalą Stalowa Wola – zaznaczył szkoleniowiec.

Po raz pierwszy w tym roku na boisku pojawił się Rafał Kujawa. Wychowanek ŁKS wszedł w 70. minucie. – Pokazał się z dobrej strony. Mam nadzieję, że dla Rafała będzie to bodziec. Zagrał przy naszych ukochanych kibicach, co tylko jeszcze bardziej zmobilizuje go do ciężkiej pracy. Podobnie jak pozostałych zawodników. Rafał posiada duże umiejętności i musi tylko uwierzyć w to, że może wrócić na poziom, który prezentował przed kontuzją – powiedział Janowski.