W osłabionym składzie po punkty do Stargardu

Środa, 16 maja 2018


Piłkarze ŁKS w środę rozegrają zaległe spotkanie 22. kolejki. Na wyjeździe zmierzą się z Błękitnymi Stargard. Rywal to drużyna środka tabeli, z pewnością do pokonania. Łodzianie są faworytem tego meczu, chociaż przystąpią w osłabionym składzie.W niedzielnym meczu z Garbarnią Kraków (1:2) ŁKS stracił nie tylko trzy punkty, ale również trzech piłkarzy. W Stargardzie za nadmiar żółtych kartek pauzować będą: Kamil Juraszek, Damian Guzik i Patryk Bryła. –Są zawodnicy, którzy czekają na swoją szansę. Posiadamy wyrównaną kadrę, każdy zna swoją wartość. Nie ma ludzi niezastąpionych. Do Stargardu pojedzie najlepsza osiemnastka, na boisko wyjdzie z kolei najlepsza jedenastka i jestem pewny, że zmiennicy zagrają tak dobrze, jak ich koledzy, a może jeszcze lepiej – zapewnia trener Jacek Janowski.

Problemem z zastąpieniem Guzika nie będzie, bo w ostatnich spotkaniach pełnił rolę rezerwowego. Na środku defensywy – za Juraszka – wystąpić mogą Tomasz Margol lub Lukas Bielak. Jeszcze większy wybór sztab szkoleniowy ma jeśli chodzi o zastąpienie Bryły. Trenerzy ŁKS mogą postawić na grę dwoma napastnikami, wówczas w wyjściowym składzie znajdzie się zapewne Łukasz Zagdański, albo wzmocnią środek pomocy. Jeśli w obronie wystąpi Bielak, to w pomocy może znaleźć się miejsce dla Margola lub Matusza Gamrota.

Piłkarze zdają sobie sprawę, jak ważny jest to mecz. Po ostatniej porażce w Krakowie, zajmująca 5 miejsce w tabeli Garbarnia zbliżyła się do ŁKS na 4 punkty. Na dodatek również do rozegrania ma zaległy mecz. W środę zmierzy się z Legionovią. W razie wygranej i przy wpadce łodzian, przewaga zmaleje do jednego oczka. – Wiemy jak ważny jest ten mecz. Znamy stawkę tego spotkania, i kolejnych też. To jest walka o awans, do samego końca – podkreśla w rozmowie z oficjalną stroną klubu Paweł Pyciak.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: