ŁKS w sobotę może świętować awans do I ligi

Czwartek, 17 maja 2018


Zajmujący trzecie miejsce w tabeli ŁKS może już w sobotę wywalczyć awans do pierwszej ligi. W meczu 32. kolejki podejmie Siarkę Tarnobrzeg, a czwarty w tabeli Radomiak zagra tego samego dnia na wyjeździe z Wartą Poznań.Bramka zdobyta przez Rafała Kujawę w meczu z Błękitnymi Stargard dała zwycięstwo 2:1, które przybliża klub z al. Unii do pierwszoligowych boisk. Teoretycznie już w sobotę ŁKS może cieszyć się z awansu. Na trzy kolejki przed końcem sezonu łodzianie z 56 punktami zajmują trzecie miejsce. O trzy wyprzedzają czwarty Radomiak i o 6 piątą Garbarnię Kraków. Jeśli w sobotę pokonają Siarkę na pewno zagwarantują już sobie udział w barażach z przedstawicielem pierwszej ligi. Garbarnia ma bowiem gorszy bilans bezpośrednich spotkań (1:0 w Łodzi, 1:2 w Krakowie – decyduje gol strzelony na wyjeździe). Może być jednak znaczne lepiej.

W sobotę oprócz starcia w Łodzi, rozegrany zostanie mecz na szczycie II ligi pomiędzy Wartą a Radomiakiem. Spotkanie w Poznaniu rozpocznie się o godzinie 17, godzinę wcześniej niż pojedynek ŁKS z Siarką. Zwycięstwo Warty da jej przepustkę do wyższej ligi. Podobnie zespołowi z al. Unii wygrana nad zespołem z Tarnobrzega. Co prawda na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Radomiak będzie tracił do ŁKS sześć oczek, ale ma gorszy stosunek bezpośrednich meczów (1:1 w Radomiu i 3:0 w Łodzi). Scenariusz wielce prawdopodobny.

– Dla nas liczy się tylko zwycięstwo. Chcemy dać radość naszym kibicom, tym bardziej, że dwukrotnie przegraliśmy wiosną na alei Unii. Zachęcam ich, aby licznie stawili się na sobotnie spotkanie. Proszę mi wierzyć, liczy się tylko mecz z Siarką. Skupiamy się wyłącznie na sobie. Jesteśmy strasznie zmotywowani – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim” trener Jacek Janowski.

Sztab szkoleniowy ŁKS w spotkaniu z Siarką będzie mógł skorzystać z Patryka Bryły, Damiana Guzika i Kamila Juraszka, którzy w Stargardzie pauzowali za nadmiar kartek. Zabraknie natomiast Macieja Wolskiego, upomnianego w spotkaniu z Błękitnymi czwartą żółtą kartką.

Skrót jesiennego meczu Siarka - ŁKS


Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: