Ostatni mecz wyjazdowy ŁKS w 2. lidze

Piątek, 25 maja 2018


Piłkarze z al. Unii powoli żegnają się z rozgrywkami drugiej ligi. W przedostatniej kolejce, wszystkie spotkania rozegrane zostaną w sobotę o godzinie 17., łodzianie zmierzą się na wyjeździe z rewelacją rundy wiosennej – Rozwojem Katowice.Najbliższy rywal ŁKS jesienią nie spisywał się najlepiej. W 19 spotkaniach zdobył siedemnaście punktów i znajdował się w strefie spadkowej. Po zakończeniu rundy z pracy w Rozwoju zrezygnował trener Marek Koniarek. Drużynę na początku grudnia przejął Michał Majsner, który całkowicie odmienił zespół. Katowiczanie wiosną spisują się rewelacyjnie. Zdobyli 27 punktów w 13 meczach, zapewniając sobie utrzymanie w lidze. W tabeli wiosny ustępują jedynie Garbarni Kraków. Dla porównania łodzianie zdobyli o 6 oczek mniej.

ŁKS wywalczył awans, Rozwój utrzymał się w lidze, nie można więc wykluczyć, że trenerzy zdecydują się w tym spotkaniu na wystawienie w pierwszym składzie piłkarzy, którzy ostatnio grali mniej. Zespół z Katowic walczy jeszcze o triumf w klasyfikacji Pro Junior System, m.in. z Siarką Tarnobrzeg i Olimpią Elbląg, na boisku może się więc pojawić kilku młodzieżowców. Trudno spodziewać się natomiast, by skład zespołu z al. Unii oparty był na młodzieżowcach, jest natomiast w kadrze kilku zawodników, którzy wiosną rzadko pojawiali się na boisku. Być może sztab szkoleniowy postawi na takich piłkarzy jak: Lukas Bielak, Filip Burhkardt, Rafał Kujawa, Tomasz Margol czy Mateusz Gamrot.

Do czasu zakończenia sezonu klub nie chce informować o ewentualnych ruchach kadrowych. Na razie przedłużono tylko kontrakt z Kamilem Juraszkiem, a prezes Tomasz Salski zapowiedział pozyskanie latem przynajmniej czterech zawodników. – Pozostały dwa mecze do końca sezonu, poczekajmy jak się ułożą. W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, czy zawodnicy, którzy grali mniej, będą na sto procent w kadrze na pierwszą ligę, czy ich nie będzie – mówi trener Wojciech Robaszek.

Jesienią po golu Łukasza Zagdańskiego ŁKS wygrał 1:0


Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: