Murapol nie przejmie Widzewa, ale wciąż chce współpracować

Środa, 30 maja 2018


Firma Murapol w czwartek miała zdecydować, czy przejmie większościowy pakiet akcji Widzewa. Deweloper zrezygnował z wykupienia akcji, co nie oznacza, że rozstaje się z łódzkim klubem.Komunikat Widzewa Łódź SA w sprawie umowy z Murapolem SA
30 maja 2018 roku Murapol SA poinformował Klub, że nie skorzysta z opcji zakupu akcji spółki Widzew Łódź SA. W związku z powyższym Umowa Inwestycyjna łącząca Stowarzyszenie RTS Widzew i Murapol SA ulegnie rozwiązaniu z dniem 1 czerwca 2018.
Jako powód podany w oficjalnym komunikacie, firma Murapol wskazuje prace nad debiutem na giełdzie papierów wartościowych oraz potrzebę reorganizacji w kierunku klasycznego dewelopera. Decyzja Spółki w żaden sposób nie jest podyktowana sytuacją klubu czy też dotychczasową z nim współpracą.
Jednocześnie Murapol SA zapewnił o intencji kontynuowania współpracy na zasadach umowy sponsorskiej.
Niezwłocznie po otrzymaniu komunikatu Murapolu SA doszło do spotkania Zarządu Widzewa Łódź SA i części członków Stowarzyszenia RTS Widzew.
Informujemy, że w najbliższym czasie dojdzie do spotkania Stowarzyszenia oraz przedstawicieli firmy Murapol SA, aby ustalić kierunki dalszej współpracy, w tym ramy współpracy sponsorskiej.
Cele Klubu się nie zmieniają - drużyna ma awansować do II ligi, a następnie rok po roku dalej aż do ekstraklasy. Budżet Klubu na obecny i kolejny sezon jest zapewniony. Decyzja Murapolu nie ma żadnego wpływu na bieżące funkcjonowanie spółki Widzew. Obecnie Stowarzyszenie jest właścicielem 100 % akcji Spółki, a zarządzanie klubem spoczywa na barkach członków Stowarzyszenia.
W najbliższym czasie zaplanowane jest oficjalne spotkanie wszystkich członków Stowarzyszenia, aby wspólnie ocenić sytuację i podjąć odpowiednie decyzje dotyczące strategii i planów istotnych dla dalszego rozwoju Klubu.
Obecnie wszyscy w Klubie koncentrujemy się na walce o awans do II ligi i stanowi to dla nas absolutny priorytet.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: