Najpierw zwycięstwo – później świętowanie do białego rana

Sobota, 02 czerwca 2018


Piłkarze ŁKS udanie zakończyli rozgrywki 2. ligi. Pokonali przed własną publicznością Legionovię 2:0. Gole dla łódzkiej drużyny zdobyli: Patryk Bryła i Wojciech Łuczak. Po końcowym gwizdku arbitra rozpoczęła się feta z okazji awansu do pierwszej ligi, która zakończyła się na placu Wolności.Legionovia nie była wymagającym przeciwnikiem. Goście nie stworzyli wielu okazji do strzelenia gola. ŁKS był stroną dominującą i gdyby wykazał się większą skutecznością, wygrana byłaby zdecydowanie bardziej okazała. Skończyło się na dwóch trafieniach i dwóch uderzeniach w słupek. Nie da się jednak ukryć, że tego dnia mecz był wyłącznie dodatkiem do tego, co miało nastąpić po jego zakończeniu. Po pięciu latach, na 110-lecie istnienia klubu, zespół z al. Unii wraca do pierwszej ligi. Na trybunie zasiadł komplet – 5100 widzów, ubranych na biało.

Po meczu rozpoczęła się feta. Kibice dziękowali za osiągnięty sukces piłkarzom, trenerom, a przede wszystkim Tomaszowi Salskiemu. Prezes ŁKS dziękował z kolei kibicom i współpracownikom. Na murawie piwo „Rodowite" lało się strumieniami.

– Strzeliliśmy gola przed przerwą i w końcówce meczu, czym pokazaliśmy, że nam się chciało i nie odpuściliśmy tego spotkania. Chcieliśmy sezon zakończyć zwycięstwem przed naszymi kibicami, co się udało. Teraz możemy świętować i cieszyć się z sukcesu, który osiągnęliśmy – stwierdził trener Wojciech Robaszek.Kibice ŁKS świętowanie rozpoczęli przy al. Unii, a zakończyli na placu Wolności.ŁKS Łódź – Legionovia Legionowo 2:0 (1:0)
Bramki:
Bryła 18., Łuczak 87.

ŁKS: Kołba (72. Kazimierczak) – Bielak, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko – Wolski, Kocot, Łuczak, Bryła (46. Zagdański), Pyrdoł (74. Koprowski) – Radionow (46. Kujawa).

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: