Wojciech Robaszek odchodzi z ŁKS

Wtorek, 05 czerwca 2018


Kilka dni po zakończeniu drugoligowego sezonu działacze łódzkiego klubu rozstali się z Wojciechem Robaszkiem. Mecz z Legionovią Legionowo (2:0) był setnym, a zarazem ostatnim spotkaniem szkoleniowca w roli trenera ŁKS Łódź.Zarząd ŁKS nie przedłuży umowy z trenerem. Robaszek poprowadził zespół z al. Unii w 38 meczach w czwartej lidze, 24 w trzeciej, 34 w drugiej i 4 w Okręgowym Pucharze Polski. Pod jego wodzą zespół awansował do trzeciej, drugiej a teraz do pierwszej ligi.

– Długo analizowaliśmy nie tylko ostatnie mecze, ale przede wszystkim cały sezon. Nasze wyobrażenie na temat budowy pierwszej drużyny, a także wynikające oczekiwania różniły się, dlatego tak zdecydowaliśmy. Decyzja była bardzo trudna, ponieważ trener Robaszek to dla mnie nie tylko współpracownik, ale również dobry kolega, ponadto trener, który osiągnął postawiony cel i któremu ŁKS zawdzięcza awans – mówi na oficjalnej stronie klubu prezes ŁKS Tomasz Salski.

Takiej decyzji można było się spodziewać. Po spotkaniu z Legionovią Robaszek pytany o przyszłość, stwierdził: – Teraz jest czas na świętowanie, na przyjemne rzeczy i skorzystajmy z tego czasu.

Nazwisko nowego trenera ŁKS ma zostać ogłoszone do 13 czerwca. – Założyliśmy sobie, że do przyszłej środy przedstawimy cały sztab szkoleniowy, który poprowadzi ŁKS w sezonie 2018/19, a mam nadzieję, że także w następnych – informuje Salski.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: