Odnalazł się były dyrektor sportowy Widzewa. Tym razem nie na Teneryfie

Wtorek, 05 czerwca 2018


Stal Rzeszów ogłosiła we wtorek, że rozpoczęła kompletowanie zespołu osób, które zapewnią rozwój klubu w najbliższych latach. Trzecioligowiec pochwalił się, że jednym z pierwszych nabytków jest bardzo dobrze znany z pracy w Widzewie... Michał Wlaźlik.Wlaźlik pracował w Widzewie za czasów rządów Sylwestra Cacka. Był członkiem zarządu, a także dyrektorem sportowym. Zastąpił na tym stanowisku Mateusza Cacka. Wsławił się tym, że w czasie trwania letniego okna transferowego w 2014 roku, zamiast pozyskiwać piłkarzy do klubu – który przygotowywał się do pierwszoligowych rozgrywek, udał się na urlop.

Gdy taka informacja pojawiła się w mediach, Wlaźlik postanowił ją zdementować. „Rozumiem, że każda jałowa plotka znajdzie podatny na nią grunt, ale nie ma mowy w tej chwili o urlopie" - napisał na Twitterze. Przy okazji zapomniał wyłączyć geolokalizację... doniesienie mediów prostował z  Santa Cruz de Tenerife. Później tłumaczył, że jest tam w sprawach służbowych.

Po tej wpadce rozstał się z Widzewem. Oprócz urlopu w najgorętszym okresie transferowym, zapamiętany został z tego, że zbudowana przez niego drużyna w 2014 roku spadła z ekstraklasy. Wlaźlik, który ostatnio pełnił rolę doradcy strategicznego w Escola Varsovia i FC Barcelona Escola Varsovia, swoich sił próbować będzie teraz w Stali Rzeszów, gdzie został dyrektorem sportowym.

– Prezes Kalisz pokazał mi projekt jakiego w Polsce brakuje. W jego założeniu, Stal będzie mówiąc obrazowo budowana w oparciu o solidne fundamenty, a nie tak jak większość innych klubów od dachu. Oprócz drużyny seniorów, stawiamy na rozwój naszej akademii. To z niej za kilka lat wyjdą piłkarze, którzy mają stanowić o sile naszego klubu. Cieszę, że moje dotychczasowe doświadczenia będę mógł wykorzystać w tym ambitnym przedsięwzięciu – powiedział na oficjalnej stronie klubu Wlaźlik.


Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: