Będzie feta po meczu z Lechią? Wszystko zależy od piłkarzy Widzewa

Piątek, 08 czerwca 2018


W sobotę o godzinie 17.00 na stadionie przy al. Piłsudskiego rozpocznie się hitowe spotkanie pomiędzy Widzewem a Lechią Tomaszów Mazowiecki. Jeśli łodzianie wygrają, zapewnią sobie awans do II ligi. Fani Widzewa wierzą w sukces. Zaplanowali fetę po zakończeniu meczu.Zwycięstwo nad Lechią zapewni Widzewowi awans do II ligi. Stowarzyszenie Fanatyków Widzewa zgłosiło do Urzędu Miasta Łodzi zgromadzenie publiczne w sobotni wieczór. Zaplanowany jest przemarsz ze stadionu na plac Wolności. Organizatorzy spodziewają się, że uczestniczyć w nim może nawet 10 tysięcy osób! Wpierw jednak piłkarze Widzewa muszą ograć zespół z Tomaszowa Mazowieckiego.

Franciszek Smuda nie ma wątpliwości, że tak się stanie. – Wierzę, że uda nam się zdobyć trzy punkty i wywalczyć awans. Zawodnicy wiedzą, o co grają, wszyscy mają wspólny cel. Wierzę w ten zespół. Każdy będzie skoncentrowany i da z siebie wszystko – zapewnia szkoleniowiec Widzewa. – Na pewno będzie to spotkanie podobne do tego z Polonią Warszawa, na dobrym poziomie. Lechia będzie chciała atakować i strzelić bramkę, nie spodziewam się, żeby grała z kontry. Nie jest to pierwszy w mojej pracy trenerskiej mecz końca sezonu, który ma decydujące znaczenie, tym razem odnośnie awansu do II ligi. Temu stadionowi w Łodzi zawsze sprzyjało jednak szczęście i wierzę, że teraz będzie tak samo – dodaje Smuda.

Lechia nie może w sobotę przegrać, wiosną łodzianie wygrali 2:1. Remis pozwoli drużynie z Tomaszowa Mazowieckiego mieć nadzieję na korzystny dla nich wynik w ostatniej kolejce. – Pod olbrzymią presją będzie Widzew. My nie. My będziemy mieli presję tylko w szatni. Ci chłopcy bardzo chcą coś osiągnąć więcej w piłce. Widzew jest lepszy organizacyjnie, ma większe finanse. Ma bardziej doświadczony i lepszy sztab szkoleniowy. Ale na boisko wyjdzie jedenastu ludzi od nich i jedenastu od nas. Wierzę w tych chłopaków. Oni może nawet uciszą osiemnastotysięczną widownię. Wierzę w to – stwierdził trener Lechii Bogdan Jóźwiak.

Trenerzy wierzą w swoich piłkarzy. My wierzymy, że w sobotnie popołudnie obie drużyny stworzą ciekawe, stojące na wysokim poziomie widowisko.

Fot. Cyfrasport

DODAJ KOMENTARZ: