Mroczkowski poprowadzi Widzew w Ostródzie

Wtorek, 12 czerwca 2018


Zarząd Widzewa podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem Franciszkiem Smudą i zatrudnieniu nowego szkoleniowca pierwszego zespołu. Łódzką drużynę w ostatnim spotkaniu trzecioligowego sezonu poprowadzi Radosław Mroczkowski.W niedzielę i poniedziałek zarząd klubu wraz z radą nadzorczą spotkał się z kluczowymi osobami z pionu sportowego, w celu poznania oceny stanu bieżącego i wypracowania optymalnych przygotowań do ostatniego meczu rundy. Smuda na spotkanie się nie stawił. Wówczas już było wiadomo, że jego czas przy al. Piłsudskiego dobiegł końca. – Nic nie słyszałem o zwolnieniu, proszę pytać zarząd. Nie rozumiem pewnych rzeczy, ale każdy trener musi być na wszystko przygotowany. Wiem, że zarząd prowadzi rozmowy z zawodnikami na temat tego, czy robię dobre treningi. Nie wiem, czy są to działania na korzyść klubu. Cóż, Widzew zawsze był moim klubem i życzę mu jak najlepiej - powiedział były selekcjoner w rozmowie z Onetem.

Gdyby pojawił się na spotkaniu z działaczami, zapewne dokończyłby sezon. Smuda jednak po raz kolejny pokazał, że nie liczy się z nikim. Stąd decyzja o zakończeniu współpracy. Włodarze klubu, podobnie jak fani po meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki, mogli tylko zakrzyczeć:Jak poinformował klub we wtorek podjęto decyzję o powierzeniu obowiązków trenera pierwszego zespołu panu Radosławowi Mroczkowskiemu. – Jesteśmy przekonani, że dokonana zmiana pomoże naszej drużynie w osiągnięciu wyznaczonych na ten sezon celów sportowych, sprawne przygotowanie do kolejnego oraz, w dalszej perspektywie, szybki powrót do grona najlepszych drużyn piłkarskich w naszym kraju. Uzgodniony został minimum dwuletni kontrakt, co pozwoli na stabilne budowanie zespołu – napisano na oficjalnej stronie Widzewa.

Szkoleniowiec w sobotę poprowadzi drużynę w wyjazdowym meczu w Ostródzie. - Sytuacja nie jest łatwa, ale przychodzę do drużyny, która ma wszystko w swoich rękach. To Widzew jest liderem i w sobotę wszystko będzie zależało od nas. Na pewno tak przygotujemy zespół, żeby jak najlepiej zaprezentował się na boisku. Wierzę w to razem z całą drużyną - podkreślił Mroczkowski.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: