Kazimierz Moskal trenerem ŁKS Łódź

Środa, 13 czerwca 2018


Zgodnie z zapowiedziami działaczy łódzkiego klubu w środę poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca beniaminka pierwszej ligi. Następcą Wojciecha Robaszka, z którym po zakończeniu sezonu nie przedłużono umowy, został Kazimierz Moskal.Moskal karierę piłkarską rozpoczął w rodzinnych Sułkowicach, gdzie reprezentował barwy miejscowej Gościbii. Z tego klubu w 1982 roku przeniósł się do Wisły Kraków. Latem 1990 roku były pomocnik trafił do Lecha Poznań. Z tym klubem świętował pierwsze sukcesy: dwa razy zdobywał mistrzostwo Polski i Superpuchar. Po sezonie 1993/94 wyjechał do Izraela. Wpierw grał w Hapoelu Tel Awiw, a następnie w Maccabi Ironi Aszdod.

Po powrocie do Polski w 1998 roku związał się z Hutnikiem Kraków, a po półtora roku ponownie założył koszulkę Wisły. Z krakowskim klubem dwa razy zdobył mistrzostwo kraju, dwa razy Puchar Polski, Puchar Ligi i Superpuchar. Zawodniczą karierę Moskal zakończył jesienią 2004 roku w Górniku Zabrze. W najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w 283 meczach, w których strzelił 44 gole. Sześciokrotnie zagrał w reprezentacji Polski, zdobył jedną bramkę.

Karierę trenerską Moskal rozpoczął w Wiśle Kraków, w 2007 roku przejął zespół po Adamie Nawałce. Później był szkoleniowcem rezerw tego klubu i zespołów juniorskich. W sezonie 2010/2011 został asystentem trenera Roberta Maaskanta. 7 listopada 2011 roku po odejściu Holendra, ponownie objął stanowisko pierwszego trenera w krakowskim klubie. 1 marca 2012 roku zastąpił go na tym stanowisku Michał Probierz.

W latach 2012-2013 prowadził pierwszoligową Termalikę Bruk-Bet Nieciecza, z którą zajął 3. miejsce w rozgrywkach. Kolejny sezon rozpoczął w GKS Katowice, w którym pracował do 27 października 2014 roku. W marcu 2015 po raz trzeci został trenerem Wisły, zastępując na stanowisku Franciszka Smudę. 30 listopada tego roku został zwolniony po derbowej porażce z Cracovią 1:2.

W maju 2016 roku objął funkcję szkoleniowca Pogoni Szczecin, z którą zajął szóste miejsce w rozgrywkach ekstraklasy. Po sezonie, z przyczyn osobistych, Moskal pożegnał się z „Portowcami”. W grudniu ubiegłego roku związał się półroczną umową z Sandecją Nowy Sącz, zastępując Radosława Mroczkowskiego. Po sezonie, który zakończył się spadkiem z ekstraklasy, działacze nie przedłużyli ze szkoleniowcem umowy. Moskal prowadził Sandecję w szesnastu oficjalnych meczach. Dwa z nich wygrał, sześć zremisował i osiem przegrał.

Działacze podpisali ze szkoleniowcem dwuletnią umowę. Asystentem Moskala będzie Maciej Musiał. Jacek Janowski został trenerem bramkarzy.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: