Moskal: Za dwa, trzy lata spróbujemy powalczyć o ekstraklasę

Środa, 13 czerwca 2018


Podczas środowej konferencji prezes Tomasz Salski przedstawił nowego szkoleniowca ŁKS Łódź. Został nim Kazimierz Moskal, który związał się z klubem z al. Unii dwuletnim kontraktem. Jeśli wszystko przebiegać będzie zgodnie z założeniami, umowa zostanie przedłużona.Moskal nie należy do szkoleniowców, którzy obiecują złote góry. Nie mówił o szybkim awansie do ekstraklasy i walce w Lidze Mistrzów. – Sposób w jaki prowadzi się ten klub, plany działaczy, które zostały mi przedstawione, a także baza treningowa i warunki, to wszystko skłoniło mnie do przyjęcia oferty. Będziemy starali się zbudować jak najsilniejszy zespół, aby za dwa, może trzy lata, spróbować walki o ekstraklasę – stwierdził nowy trener ŁKS.

Podkreślił, że obecna kadra zbudowana jest w osiemdziesięciu procentach. Do zespołu dołączą jeszcze nowi piłkarze, będą również pożegnania. – Pracę z zespołem rozpoczynam od poniedziałku i wtedy zacznę przyglądać się piłkarzom. Nie jest wykluczone, że ktoś jeszcze nie odejdzie z zespołu, jak również do niego przyjdzie. Od momentu kiedy działacze ŁKS zaczęli się ze mną kontaktować, rozmawiamy na temat wzmocnień. Żeby realizować proces treningowy na każdej pozycji potrzebujemy dwóch w miarę równorzędnych zawodników – podkreślił Moskal.

Ruch działaczy z al. Unii chwali Mariusz Mowlik, były dyrektor sportowy Miedzi Legnica. – Nigdy nie prowadził mnie jako szkoleniowiec, ale rozmawiałem z nim w kontekście pracy w Miedzi. Nie ma twardej ręki, nie krzyczy za dużo, ale ma w sobie coś, co sprawia, że piłkarze czują przed nim respekt. Ma świetny kontakt z zawodnikami. Potrafi w odpowiednim momencie zareagować. Ogólnie, to bardzo mądry facet – mówi były zawodnik m.in. Lecha Poznań i ŁKS Łódź.

Fot. ŁKS ŁódźDODAJ KOMENTARZ: