Patryk Bryła – walczak, który potrafi rozruszać zespół

Piątek, 15 czerwca 2018


Pomocnik ŁKS nigdy nie odpuszcza. W każdym meczu walczy ambitnie, a czasem nawet zbyt ambitnie. W zakończonym niedawno sezonie sędziowie pokazali mu osiem żółtych i dwie czerwone kartki. Nie ma jednak wątpliwości, że Patryk Bryła miał duży udział w awansie łódzkiego zespołu do I ligi.Podobnie uważają działacze ŁKS, którzy na początku czerwca przedłużyli z pomocnikiem kontrakt, obowiązujący obecnie do końca czerwca 2019 roku. W barwach drużyny z al. Unii Bryła rozegrał 69 meczów i zdobył w nich 11 bramek, z czego cztery w poprzednim sezonie. Gdy trafiał, ŁKS nie tracił punktów.

Pomocnik na listę strzelców wpisywał się w meczach z Błękitnymi Stargard 2:1, Radomiakiem 3:0, Siarką Tarnobrzeg 4:2 i Legionovią 2:0. – W poprzednim sezonie były momenty lepsze, zdarzały się również gorsze, ale wychodząc na mecz zawsze staram się pokazywać, że oddam serce dla klubu – mówi Bryła.

Pomocnik zapewnia, że w czasie sezonu nie miał zwątpienia, że nie uda się wywalczyć awansu do pierwszej ligi. – Zdarzały się trudne chwile, było kilka upadków, ale wyszliśmy z nich obronną ręką. Nigdy nie miałem zwątpienia, podobnie jak zespół, że się nie uda. Cały czas wierzyliśmy, że awans zrobimy i tak też się stało – podkreśla pomocnik, który jest optymistą przed kolejnym sezonem. – W pierwszej lidze może być równie dobrze – zapewnia Bryła.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: