Mroczkowski: Cieszę się, że mogę w tym awansie uczestniczyć

Sobota, 16 czerwca 2018

Zespół Widzewa wygrywaj±c na wyjeĽdzie z Sokołem Ostróda 3:2 awansował do drugiej ligi. – To jest wielka rado¶ć wszystkich tych, którzy byli w tym od pocz±tku do końca. Cel został zrealizowany – powiedział po spotkaniu trener łódzkiej drużyny Radosław Mroczkowski.

Szkoleniowiec Widzewa miał zaledwie kilka dni na przygotowanie drużyny do meczu z Sokołem. – Zespół musiał nie tylko pokonać emocje, ale też zachować koncentrację. S± chęci, jest zaangażowanie chłopaków, ale przytrafiaj± się błędy. Ta stracona bramka bardzo pokrzyżowała nam szyki. Do przerwy byli¶my bardzo zdenerwowani. Emocje ostudzili¶my w szatni i dziękuję za to chłopakom, że potrafili¶my to wszystko rozładować. Szukali¶my swojej szansy po zmianie stron i tego dokonali¶my. Cieszę się, że mogę w tym awansie uczestniczyć – stwierdził Mroczkowski.

Trener Sokoła przyznał, że tylko w pierwszej połowie jego drużyna realizowała zadania taktyczne. – Wiedzieli¶my kto przyjeżdża, czuli¶my respekt, ale na pewno się nie bali¶my. Musieli¶my radzić sobie ze swoimi problemami, dlatego trochę defensywnie się ustawili¶my. Wiedzieli¶my, że remis będzie denerwować piłkarzy Widzewa i kibiców. Wszystko się układało tak jak chcieli¶my. Po przerwie to wszystko się posypało. Sędzia też może w tym wszystkim się trochę pogubił. Fajny mecz, fajna otoczka. Szkoda, że kibice Widzewa nie mogli zaj±ć całej trybuny – powiedział Jarosław Kotas.