Czołowy snajper III ligi trafił do ŁKS

Poniedziałek, 18 czerwca 2018


W poniedziałek działacze łódzkiego klubu podpisali umowę z Kamilem Żylskim. 22-letni napastnik to wychowanek Zawiszy Bydgoszcz. W poprzednim sezonie występował na trzecioligowych boiskach, w zespole Sokoła Aleksandrów Łódzki. Z ŁKS podpisał umowę do końca czerwca 2020 roku.Żylski piłkarską karierę rozpoczął w Zawiszy Bydgoszcz. Latem 2015 roku nieźle spisywał się w meczach kontrolnych i sztab szkoleniowy zdecydował się dołączyć go do kadry pierwszej drużyny, występującej w rozgrywkach I ligi. Na zapleczu ekstraklasy rozegrał 5 spotkań, w jednym wyszedł w podstawowym składzie. Zaliczył także występ w Pucharze Polski, przeciwko Chrobremu Głogów – grał 14 minut. Jego kolejnym klubem był trzecioligowy Start Warlubie. Wiosną pojawił się na boisku 12 razy, z czego siedem jako podstawowy piłkarz. Strzelił jednego gola. Kolejny sezon reprezentował barwy MKS Ciechanów, z którego latem ubiegłego roku przeniósł się do Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Tutaj wyraźnie odżył. Zagrał w 28 spotkaniach, w których zdobył 18 bramek. Mogło być ich więcej, ale nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. – Pochodzę z Bydgoszczy, więc ŁKS, tak jak Zawisza, był i jest mi bliski. Bardzo się cieszę, że trafiłem właśnie na al. Unii 2. Mam nadzieję, że szybko zaaklimatyzuję się w klubie i dam drużynie oraz kibicom od siebie jak najwięcej – powiedziała na oficjalnej stronie ŁKS Żylski.

Menedżerem napastnika jest Paweł Golański. – To szybki zawodnik, z bardzo dobrym wykończeniem. Uważam, że to dobry ruch działaczy ŁKS – mówi wychowanek klubu z al. Unii.

Fot. ŁKS ŁódźDODAJ KOMENTARZ: