Obrońca Siarki nowym zawodnikiem klubu z al. Unii

Wtorek, 26 czerwca 2018


Działacze beniaminka pierwszej ligi dokonali kolejnego transferu. Piłkarzem ŁKS został we wtorek Jan Grzesik. 23-letni obrońca trafił do Łodzi z drugoligowej Siarki Tarnobrzeg.Grzesik występował w młodzieżowych zespołach Polonii i Legii Warszawa, następnie w Zagłębiu Sosnowiec, Pogoni Siedlce, a ostatnio w Siarce. Do tego klubu trafił w przerwie zimowej sezonu 2015/16. Zagrał w 73 meczach ligowych, w których strzelił 3 gole i zanotował 11 asyst.

Obrońca we wtorek podpisał dwuletni kontrakt. O tym, że może trafić do ŁKS, pisali¶my kilka dni temu. Łodzianie zdecydowali się wyłożyć za zawodnika sumę odstępnego zawart± w jego kontrakcie.Jana obserwowali¶my od wielu miesięcy, podobnie zreszt± jak ma to miejsce w przypadku każdego zawodnika, który znajduje się w kręgu naszych zainteresowań. O jego zatrudnieniu nie zdecydował więc jeden mecz z ŁKS, podczas którego zanotował asystę, nie zdecydowały o tym, wbrew temu co się mówi, rzekome testy, bo na takowych ten zawodnik w ŁKS w ogóle nie przebywał. O pozyskaniu tego zawodnika informujemy dopiero dzisiaj, ponieważ zwłokę tę wymusiły pewne względy proceduralne. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że Janek jest już z nami i dzisiaj podpisał kontrakt – powiedział na oficjalnej stronie łódzkiego klubu dyrektor sportowy, Krzysztof Przytuła.


Piłkarz nie ukrywa, że cieszy się z tego transferu. – Po 2,5 roku spędzonych w Siarce na pewno jest to dla mnie duża nobilitacja, że taki klub postanowił sięgn±ć po mnie. Tym bardziej, że jest to klub z takimi tradycjami. Atmosfera na stadionie jest niesamowita, o czym przekonałem się przy okazji ostatniego meczu ligowego jaki tutaj rozegrałem. Moim celem jest gra w pierwszym składzie i jak najlepsze wyniki całego zespołu. Na pewno jest mała niewiadoma, bo zespół awansował ligę wyżej, ale mam nadzieje, ze w klubie zadbali o to, aby zaprezentować się ligę wyżej z jak najlepszej strony – stwierdził obrońca.

Fot. ŁKS ŁódĽDODAJ KOMENTARZ: