Udany sparing ŁKS. Wisła Płock pokonana

Środa, 27 czerwca 2018

Piłkarze ŁKS rozegrali pierwszy mecz kontrolny podczas letniego okresu przygotowawczego. Rywalem łodzian była występująca w ekstraklasie Wisła Płock. Do przerwy był remis 1:1, ale po zmianie stron pierwszoligowcy zdobyli dwie bramki i wygrali 3:1.

W pierwszej połowie lepiej spisywali się piłkarze Wisły, ale to ŁKS objął prowadzenie. Na listę strzelców, uderzeniem głową, wpisał się Jewhen Radionow. Trzy minuty później gospodarze wyrównali. Gola strzelił Nico Varela. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym, w czym duża zasługa Michała Kołby, który popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Był jednym z lepszych zawodników pierwszoligowca.

Po zmianie stron lepiej spisywał się ŁKS, co udokumentował bramką zdobytą przez Rafała Kujawę. Wynik spotkania, w samej końcówce, ustalił nowy nabytek łódzkiego klubu – Kamil Żylski. Napastnik nie miał problemu z pokonaniem 17-letniego Marcela Zapytowskiego, który stanął w bramce Wisły w drugiej połowie. Łodzianie pokazali się z dobrej strony, choć trzeba przyznać, że w pierwszych 45. minutach mieli dużo szczęścia.

Wisła Płock - ŁKS Łódź 1:3 (1:1)
Radionov 39., Kujawa 57., Żylski 89. – Varela 42.

ŁKS I połowa: Kołba – Grzesik, Juraszek, Rozwandowicz, Widejko – Wojowski, Kalinkowski, Łuczak, Pyrdoł, Bryła – Radionow. Grali także: Sobociński, Rozmus, Bielak, Koprowski, Nowacki, Wolski, Ramirez, Kostyrka, Gamrot, Maschera, Żylski, Kujawa.