W meczu przyjaźni ŁKS Łódź lepszy od GKS Tychy

Sobota, 30 czerwca 2018

W drugim meczu kontrolnym podczas letniego okresu przygotowawczego piłkarze ŁKS wygrali 3:1 z GKS Tychy. To drugie sparingowe zwycięstwo łodzian. Kilka dni temu pokonali występującą w ekstraklasie Wisłę Płock, również 3:1.

W sobotę przy al. Unii, z okazji 110-lecia klubu, zorganizowano Ełkaesiacki Piknik Pokoleń. Kibice ŁKS mogli spotkać się z przedstawicielami czterech sekcji: siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i boksu. Dużo radości miały dzieci, przygotowano dla nich wiele atrakcji. Punktem kulminacyjnym pikniku był mecz kontrolny z występującym w pierwszej lidze GKS Tychy. Spotkanie zgromadziło około 1,5 tysiąca kibiców.

Do przerwy był remis 1:1. Po zagraniu piłki ręką we własnym polu karnym jednego z obrońców GKS, arbiter podyktował rzut karny. Jego pewnym egzekutorem był Maksymilian Rozwandowicz. ŁKS z prowadzenia cieszył się zaledwie trzy minuty. Jakub Piątek popisał się ładnym uderzeniem z dystansu. Gospodarze mogli w pierwszej połowie zdobyć jeszcze jednego gola, jednak piłka po strzale Jewhena Radionowa trafiła w słupek.

Po zmianie stron łodzianie zdobyli dwie bramki. Na listę strzelców wpisał się debiutujący w barwach ŁKS, były gracz Stomilu Olsztyn, Dani Ramirez. Hiszpan dopadł do odbitej przez bramkarza piłki i skierował ją do siatki. Wynik spotkania ustalił pięknym lobem Kamil Żylski. Dla występującego w ubiegłym sezonie w trzecioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki zawodnika, jest to drugie trafienie w barwach ŁKS. Również w starciu z Wisłą Płock ustalił jego wynik i również na 3:1.

ŁKS Łódź - GKS Tychy 3:1 (1:1)
Rozwandowicz 31.-karny., Ramirez 61., Żylski 67 – Piątek 34.

ŁKS I połowa: Kołba – Grzesik, Bielak, Rozwandowicz, Rozmus – Wojowski (32. Kostryka), Gamrot, Łuczak, Maschera, Bryła – Radionow. ŁKS II połowa: Brudnicki – Nowacki, Sobociński (71. Koprowski), Juraszek, Widejko – Kostyrka (61. Pyrdoł), Kalinkowski, Ramirez, Wolski, Żylski – Kujawa.