Bezbramkowy remis Widzewa w Chorzowie

Niedziela, 01 lipca 2018

W pierwszym meczu kontrolnym podczas letniego okresu przygotowawczego Widzew zremisował w Chorzowie ze spadkowiczem z I ligi 0:0. Łodzianie lepiej spisywali się po przerwie, jednak nie zdołali strzelić zwycięskiego gola.

Trener Radosław Mroczkowski sprawdzał w tym spotkaniu przydatność do zespołu kilku piłkarzy. W pierwszej połowie wystąpił jeden z nich: Arbnor Dervishaj, który przez niemal całą karierę występował w trzeciej lidze niemieckiej. Ostatnio był piłkarzem TSG Neustrelitz.

Do przerwy lepiej spisywał się Ruch, chociaż tempo spotkania pozostawiało wiele do życzenia. Nieźle w bramce spisywał się Maciej Humerski, który w sobotę przedłużył umowę z Widzewem o rok. Łodzianie dopiero w końcówce zaczęli stwarzać zagrożenie, niezłym uderzeniem popisał się Kacper Falon.

W przerwie Mroczkowski zmienił całą jedenastkę, a Widzew zaczął spisywać się zdecydowanie lepiej. Daniel Świderski mógł otworzyć wynik meczu, główkował jednak nad bramką. Z kolei strzał Marka Zuziaka był zbyt słaby. Z niezłej strony pokazał się Dawid Szałas. Były reprezentant Polski do lat 16, ostatnio występujący w młodzieżowym zespole Korony Kielce, uderzył z dystansu, Kamil Lech był na posterunku. Kolejną okazję miał Świderski, nieczysto trafił w piłkę, a strzał Zuziaka wybronił Kevin Paszek.

Mecz nie stał na wysokim poziomie. Remis jest wynikiem sprawiedliwym. W zespole Widzewa z niezłej strony pokazali się testowani gracze.

Ruch Chorzów – Widzew Łódź 0:0
Widzew I połowa: Humerski – Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Dervishaj – Michalski, Kazimierowicz, Falon, Rakowski – Stanek (24. Ameyaw), Demjan. Widzew II połowa: Wolański – Kostkowski, Paszliński, Pigiel – Pięczek – Mąka (80, Ameyaw), Miller, Zuziak – Szałas (80, Stanek), Świderski, Gutowski.