Skowronek: Bogusz to nie jest piłkarz na ławkę. Pomoże ŁKS

Poniedziałek, 02 lipca 2018


Kolejnym zakontraktowanym przez ŁKS piłkarzem jest Artur Bogusz. Działacze w niedzielę podpisali z 25-letnim obrońcą dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon. – Nigdy mnie nie zawiódł. Z pewnością pomoże ŁKS w rozgrywkach pierwszej ligi – mówi nam Artur Skowronek, który był trenerem Bogusza w Wigrach Suwałki.Obrońca występował w klubie z al. Unii w sezonie 2012/13 w rozgrywkach I ligi, zagrał wówczas w dwóch spotkaniach. Grał także w Turze Turek, Olimpii Zambrów, a ostatnie lata spędził w Wigrach Suwałki. W poprzednim sezonie pierwszej ligi rozegrał 29 spotkań, z czego 28 w pierwszej jedenastce. Strzelił dwa gole. – Bardzo dobry piłkarz. Mogę o nim mówić tylko w samych superlatywach. Nigdy mnie nie zawiódł – mówi Skowronek.

Bogusz, choć jest prawonożny, w Wigrach występował na lewej stronie obrony. – Typowa prawa noga, ale wymyśliliśmy, że będzie grał jako lewy obrońca. To się sprawdziło. Świetnie rozumiał się z Rybickim i fajnie to wszystko funkcjonowało. Lubi zapędzać się pod bramkę rywala, dlatego w jego miejsce schodził defensywny pomocnik. Strzelił kilka goli, zaliczył parę asyst. Będzie dużą wartością dodaną drużyny. Według mnie nie jest to zawodnik na ławkę. Pomoże ŁKS – uważa Skowronek.

Szkoleniowiec chwali Bogusza nie tylko jako piłkarza. – Charyzmatyczna postać. Pozytywnie reaguje na wydarzenia na boisku. Potrafi wstrząsnąć szatnią po porażkach. Wiadomo, w Wigrach był kilka lat, więc było mu łatwiej, ale myślę, że w ŁKS szybko się zaaklimatyzuje. Wiele razy podejmowaliśmy trudne tematy. Szanuję go za to, że zawsze prosto w oczy mówi to, co myśli. Dobry duch szatni – podkreśla Skowronek, obecnie trener Stali Mielec.

Fot. ŁKS ŁódźDODAJ KOMENTARZ: