Powtórka z zimy. Widzew ponownie lepszy od pierwszoligowego Stomilu

Środa, 04 lipca 2018

Piłkarze Widzewa rozegrali drugi podczas letniego okresu przygotowawczego mecz kontrolny. Rywalem łodzian był pierwszoligowy Stomil Olsztyn. Zimą zespół z al. Piłsudskiego pokonał drużynę z Warmii i Mazur 2:0. Teraz powtórzył ten wynik.

Trener Radosław Mroczkowski w spotkaniu ze Stomilem postawił na dwie jedenastki. W przerwie nie zmienił tylko Damiana Paszlińskiego. 26-letni obrońca, który wystąpił w sparingu z Ruchem Chorzów (0:0), pojechał na obóz do Opalenicy w miejsce Dawida Szałasa z juniorów Korony Kielce. W pierwszej połowie atak łódzkiego zespołu tworzyli piłkarze pomijani w rundzie wiosennej trzeciej ligi przez Franciszka Smudę: Michał Miller i Daniel Świderski. Pierwszy z nich otworzył wynik spotkania. Napastnik skorzystał z nieporozumienia defensywy Stomilu i wykorzystał sytuację sam na sam z Michałem Leszczyńskim.

Szybko wyrównać mógł Grzegorz Lech, Patryk Wolański popisał się jednak świetną interwencją. Obie drużyny starały się, stwarzały sytuacje, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie. W drugiej połowie przez kilka minut niewiele się działo. Było sporo walki, fauli, mało ciekawych akcji. Widzew przebudził się jako pierwszy i podwyższył prowadzenie. Gola w 64. minucie strzelił Michael Ameyaw. 17-letni pomocnik, który ostatnio występował w Centralnej Lidze Juniorów w barwach Polonii Warszawa, wykorzystał podanie Roberta Demjana.

Przez kolejne minuty ponownie niewiele ciekawego działo się na murawie. W 77. minucie na boisku pojawił się testowany Tomasz Kurek. 19-letni pomocnik ostatnio występował w juniorskiej drużynie Progresu Kraków. W końcówce meczu wart jest jeszcze odnotowania strzał Mateusza Michalskiego, który z trudem obronił bramkarz Stomilu.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Widzewa 2:0. Taki sam wynik padł w starciu tych drużyn zimą. Z tą różnicą, że w lutym gole dla łodzian strzelali: Robert Demjan i Marcin Pieńkowski.

Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
Bramka:
Miller 23.
Ameyaw 64.

Widzew I połowa: Wolański – Kamiński, Paszliński, Zieleniecki, Pigiel – Gutowski, Falon, Kazimirowicz, Zuziak –  Miller, Świderski. Widzew II połowa: Humerski – Sylwestrzak, Kostkowski, Paszliński, Dervishaj – Kozłowski, Pięczek, Ameyaw (69. Stanek), Michalski – Mąka (77. Kurek), Demjan.