Radni zagłosowali na tak. ŁKS będzie miał stadion z czterema trybunami

Środa, 04 lipca 2018


Było trochę kabaretu, bicia piany, mówienia nie na temat, ale gdy doszło do głosowania, radni zagłosowali na tak. Stadion przy al. Unii będzie miał cztery trybuny.We wtorek na Stadionie Miejskim przy al. Unii 2 odbyła się konferencja prasowa poświęcona rozbudowie obiektu, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze ŁKS. Radny Paweł Bliźniuk omówił na niej zakończone już procedury związane z rozbudową stadionu przy al. Unii, m.in. program funkcjonalno-użytkowy, który miał odpowiedzieć na najważniejsze pytanie, czyli szacunkowy koszt dokończenia inwestycji. – Jest to kwota 95 milionów złotych. Jutro mamy sesję rady miejskiej i zgodnie z deklaracjami pojawi się na niej projekt zmieniający budżet i długoletnią prognozę finansową. Piłka zostaje teraz po stronie radnych, to oni zdecydują, czy dadzą tej inwestycji zielone światło – powiedział Bliźniuk.

Zanim doszło do głosowania radni prowadzili dyskusję w sprawie rozbudowy stadionu. Trwało to dość długo, ale w końcu przeprowadzono głosowanie. Radni powiedzieli tak dla inwestycji przy al. Unii. Rada Miejska podjęła decyzję o wpisaniu odpowiedniej kwoty inwestycji do budżetu i do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Nic już nie stoi na przeszkodzie, by ruszyła rozbudowa stadionu.

Teraz zostanie powołany komitet sterujący do spraw rozbudowy stadionu. W skład tego komitetu wejdą przedstawiciele miasta, MAKiS, a także ŁKS. Rzeczywisty koszt inwestycji zostanie określona przez przetarg. W tym roku na rozbudowę obiektu zostanie przeznaczonych 200 tys. zł. Po zakończeniu prac pjemność stadionu wzrośnie do 20 tysięcy miejsc.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: