Piwo dotarło, wojewoda cofnął decyzję – można zaczynać. Na pierwszy ogień Olimpia

Piątek, 20 lipca 2018


Sobotnim spotkaniem z Olimpią Elbląg zespół Widzewa zainauguruje drugoligowe rozgrywki. Celem zespołu, podobnie jak w poprzednim sezonie, jest wywalczenie awansu do wyższej ligi. Początek meczu godzina 19.10.Mieliśmy na przygotowania mało czasu i musieliśmy wiele rzeczy skorygować szybko, ale solidnie. Sporo udało nam się zrobić i czekamy z niecierpliwością na pierwszy mecz, który będzie odpowiedzią na ten etap pracy – powiedział na konferencji prasowej trener Radosław Mroczkowski. W letnim oknie transferowym do Widzewa dołączyło pięciu zawodników: reprezentant Litwy Simonas Paulius, młodzieżowcy Michael Ameyaw i Konrad Gutowski oraz doświadczeni Sebastian Kamiński i Damian Paszliński. – W tak krótkim czasie nie mogło być rewolucji. Bazowaliśmy na dotychczasowej kadrze, która wywalczyła awans – podkreślił szkoleniowiec. Wiadomo jednak, że kadra nie została jeszcze zamknięta.

Cel Widzewa, to powalczenie o zajęcie na koniec sezonu miejsca gwarantującego awans do I ligi. – Trzeba sobie stawiać najwyższe cele. My też takie stawiamy. To jest ten cel długofalowy, na sam koniec sezonu. Na wszystko musimy jednak patrzeć rozsądnie, a nie na zasadzie, że się nam coś należy – zaznaczył trener.

Podczas konferencji Mroczkowski zapowiedział wybór nowego kapitana zespołu. – Chciałbym, aby to była osoba odpowiedzialna, która dobrze rozumie pracę sztabu, potrafi panować nad emocjami, zna drużynę i ma wsparcie kibiców. Jak widać czynników jest wiele – zaznaczył trener Widzewa. Wybór padł na Daniela Mąkę. – Bardzo dziękuję za powierzenie mi tej roli. Mam nadzieję, że sprostam temu zadaniu. Służę pomocą zarówno zawodnikom, jak i sztabowi – powiedział pomocnik.Pierwszym rywalem Widzewa będzie Olimpia, zespół nieobliczalny w poprzednim sezonie. Zespół z Elbląga potrafił grać z drużynami, które wywalczyły awans do I ligi. Wygrał w Łodzi z ŁKS 2:1, zremisował 1:1 z Garbarnią w Krakowie i pokonał u siebie Wartę Poznań 1:0. Sezon, z czterema porażkami, zakończył na szóstym miejscu w tabeli.

Po raz kolejny należy podkreślić fantastyczną postawę fanów Widzewa. Kibice kolejny raz ustalili rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów. Kupili 16 311 wejściówek! Co ważne, spotkanie z Olimpią będzie mógł obejrzeć komplet publiczności. Wojewoda łódzki przychylił się do odwołania klubu i cofnął decyzję o zamknięciu trybuny D. Powodem było odpalenie rac przez kibiców podczas meczu rundy wiosennej z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

To nie jedyna dobra informacja. Do Łodzi dotarła pierwsza dostawa piwa „Robotnicze 1910”, produkowanego przez czeski browar Holba, który również został sponsorem Widzewa. Sugerowana cena piwa wynosić będzie 3,90 zł. Jak znalazł, by uczcić start w rozgrywkach drugiej ligi. Dzień przed spotkaniem klub przedłużył współpracę partnerską z siecią szkół Cosinus.


W sobotnim spotkaniu łodzianie zagrają bez kilku zawodników. Bartłomiej Niedziela i Dario Kristo leczą urazyFot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: