Zaczęło się źle, ale dobrze zakończyło. Widzew wygrał z Gryfem 3:1

Sobota, 18 sierpnia 2018

Zespół Widzewa przystępował do tego spotkania po dotkliwej porażce ze Stalą Stalowa Wola 3:0. Mecz z Gryfem nie ułożył się dla łodzian najlepiej. W 39. minucie stracili bramkę. Zdołali jednak odpowiedzieć trzema golami i wygrali 3:1.

Widzew nieźle rozpoczął mecz. Posiadał przewagę, stwarzał okazje, ale żadna z nich nie była klarowna. Niestety już w 9. minucie trener Radosław Mroczkowski musiał dokonać zmiany. Simonas Paulius doznał kontuzji i zastąpił go Kacper Falon. Chwilę później w kolejnym starciu ucierpiał Radosław Sylwestrzak, ale obrońca pozostał na boisku. W 14. minucie mógł zdobyć bramkę, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po tych wydarzeniach gra nieco siadła.

Goście grali bardzo twardo, łodzianie im nie ustępowali, na boisku było więc dużo walki. Między 21 a 23 minutą Gryf mocno przycisnął, ale dobrze w bramce spisywał się Patryk Wolański. Gdy wydawało się, że do przerwy kibice nie zobaczą żadnego gola, zespół z Wejherowa objął prowadzenie.

Dawid Rogalski wpadł z piłką w pole karne Widzewa, wymienił podanie z jednym z piłkarzy Gryfa i mocnym strzałem w krótki róg pokonał Wolańskiego. Odpowiedź łodzian była natychmiastowa. Mateusz Michalski wykorzystał błąd obrońców gości i doprowadził do wyrównania.
Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sylwestrzak popisał się ładnym strzałem głową i piłka ugrzęzła w siatce bramki Gryfa. Chwilę później mogło być już 3:1, Sylwestrzak tym razem spudłował w doskonałej sytuacji.
Łodzianie osiągnęli wyraźną przewagę. Sytuacje zmarnowali jednak: Michalski i ponownie Sylwestrzak. Obrońca Widzewa w tym spotkaniu mógł, a w zasadzie powinien, zaliczyć hat-trick.

W ostatniej akcji spotkania w polu karnym gości faulowany był rezerwowy Daniel Świderski. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił sam poszkodowany. Gospodarze odnieśli zasłużone zwycięstwo, ale muszą popracować nad skutecznością. Okazje były, były też niepotrzebne nerwy 16321 kibiców Widzewa.

Widzew Łódź – Gryf Wejherowo 3:1 (1:1)
Michalski 41., Sylwestrzak 52., Świderski 90+5-karny – Rogalski 39.

Widzew: Wolański – Kamiński, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pigiel – Michalski (86. Pięczek), Kazimierowicz, Paulius (9. Falon), Gutowski – Miller (82. Zuziak), Demjan (46. Świderski).