ŁKS ma dwóch nowych inwestorów. Będą kolejni

Czwartek, 23 sierpnia 2018


Podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes ŁKS Łódź przedstawił dwóch inwestorów, którzy włączyli się w działalność klubu. Nowymi udziałowcami spółki zostali: Przemysław Andrzejak, prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Jerzy Pietrucha prezes firmy Pietrucha, obecnej na rynkach 34 państw, głównie Azji i Afryki.Jak poinformował Salski nowi inwestorzy objęli po 10 procent udziałów w spółce, której kapitał zakładowy wynosi 1 milion 140 tysięcy złotych. – ŁKS dla mnie to coś więcej niż klub, coś więcej niż biznes, ale bez pewnych planów i płynności finansowej nie ma szans na rozwój. Moim zamiarem od początku było stworzenie tutaj platformy biznesowej i cieszę się, że dołączyli do nas ludzie z naszego regionu. Ale to dopiero początek, bo już teraz prowadzimy rozmowy z następnymi inwestorami. Z ludźmi, którzy podzielają moją wizję prowadzenia ŁKS, czyli budowania klubu krok po kroku, bez żadnych rewolucji. Z roku na rok mamy ewoluować i doprowadzić klub na miejsce mu należne – zapowiedział prezes Salski.

Nowi inwestorzy podczas konferencji stwierdzili, że do zaangażowania się w klub przekonała ich wizja jego budowy zaprezentowana przez Salskiego. Prezes ŁKS poinformował również, że trwają rozmowy z kolejnymi inwestorami. – Będziemy dopraszać jeszcze trzy, cztery osoby. Panowie Przemysław Andrzejak i Jerzy Pietrucha są zaangażowani w wiele spółek, ale w ŁKS angażują się nie jako spółki, ale osobiście z imienia i nazwiska. Dzięki temu decyzyjność będzie dużo łatwiejsza – stwierdził prezes łódzkiego klubu.

Andrzejak jest prezesem Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Jest również członkiem rad nadzorczych spółek z branż medycznych, chemicznych i deweloperskich. Z kolei Pietrucha stoi na czele grupy Pietrucha, firmy rodzinnej z ponad 60-letnią tradycją. Firma dostarcza zaawansowane rozwiązania geotechniczne dla sektora inżynierii lądowej i wodnej oraz mobilne systemy zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Grupa Pietrucha jest obecna w 34 krajach, na pięciu kontynentach.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: