I po co te niepotrzebne nerwy? Widzew – Resovia 2:1

Sobota, 25 sierpnia 2018

Resovia to jeden ze słabszych zespołów 2. ligi. Do meczu z Widzewem zespół z Rzeszowa zdobył zaledwie trzy punkty. Łodzianie szybko objęli prowadzenie, a pod koniec pierwszej połowy dołożyli drugiego gola. W końcówce meczu goście trafili do siatki i zrobiło się nerwowo.

W poprzedniej kolejce Widzew w końcowych minutach stracił trzy punkty w meczu z ROW Rybnik (2:2). W sobotę do Łodzi przyjechał jeszcze słabszy zespół. Beniaminek z Rzeszowa, który trzy mecze zremisował i trzy przegrał. Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Na listę strzelców w drugiej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wpisał się Dario Kristo.

Goście przez długie minuty wyglądali na zagubionych. Nie byli w stanie przeprowadzić żadnej sensownej akcji.

Łodzianie natomiast nie mieli z tym problemów. Swoich okazji nie wykorzystali jednak Marek Zuziak i Robert Demjan. Nie popisał się także Konrad Gutowski, kiksując po zagraniu Mateusza Michalskiego. Gutowski zrehabilitował się w 28. minucie, kiedy wywalczył rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się Michalski. Widzew po podwyższeniu prowadzenia przestał atakować, a na boisku działo się niewiele.

Druga połowa rozpoczęła się od śmielszych ataków Resovii, ale Patryk Wolański nie musiał interweniować. W 55. minucie Widzew miał kolejną okazję, kolejną zmarnowaną przez Gutowskiego. Podawał Michalski. Kilka minut później niezłej sytuacji nie wykorzystał Radosław Sylwestrzak.

W 78. minucie goście niespodziewanie zdobyli kontaktową bramkę. Sebastian Zalepa uderzeniem pod poprzeczkę z kilku metrów pokonał Wolańskiego. W tej sytuacji nie popisał się Sylwestrzak. W końcówce spotkania było trochę nerwów, bo Resovia przycisnęła. Klarownej sytuacji jednak goście nie stworzyli. Widzew, który miał przewagę niemal przez całe spotkanie, w ostatnich minutach zapewnił kibicom dreszczyk niepotrzebnych emocji.

Widzew Łódź – Resovia Reszów 2:1 (2:0)
Kristo 2., Michalski 29.-karny – Zalepa 78.

Widzew: Wolański – Kozłowski (76. Gibas), Sylwestrzak, Zieleniecki, Pięczek – Zuziak, Paulius, Kristo (56. Kazimierowicz), Michalski – Gutowski (68. Falon), Demjan (46. Świderski).