Nudy w meczu przyjaźni. Elana – Widzew 0:0

Sobota, 01 września 2018


Kibice Elany i Widzewa żyją w przyjaźni, taka atmosfera panowała więc na trybunach. Na boisku nie działo się praktycznie nic ciekawego. Mecz w Toruniu zakończył się bezbramkowym remisem.Elana w tym sezonie słynie z dobrej gry w defensywie. Przed spotkaniem z Widzewem nie straciła bramki w trzech meczach z rzędu. Ostatniego gola dała sobie strzelić 10 sierpnia, w 57. minucie wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo. Gospodarze swoje walory potwierdzili w sobotnim starciu.

Na początku meczu bardziej aktywniejsi byli goście. Widzew próbował narzucić swój styl gry, próbując szybko zaskoczyć przeciwnika. Strzelali Daniel Świderski i Konrad Gutowski, ale nie zrobili żadnej krzywdy bramkarzowi Elany. Łodzianie przeważali przez około kwadrans, z czasem do głosu zaczęli dochodzić miejscowi.

Piłkarze z Torunia nie mogli jednak za wiele zdziałać, próbowali więc wymusić rzut karny. Arbiter jednak nie zagwizdał po starciu napastnika gospodarzy z Radosławem Sylwestrzakiem. Elanie szybko znudziły się ataki, Widzew również nie wykazywał większej ochoty, z boiska wiało więc nudą. Dopiero w 32. minucie zrobiło się ciekawiej. Gutowski miał okazję na otworzenie wyniku spotkania, trafił jednak w boczną siatkę. I to byłoby na tyle emocji.

Druga połowa mogła rozpocząć się znakomicie dla łódzkiej drużyny. Gutowski znalazł się w sytuacji sam na sam przed bramkarzem toruńskiej drużyny. Michał Nowak obronił strzał zawodnika Widzewa. Goście atakowali, ale nie mieli za bardzo pomysłu na oszukanie defensywy miejscowych.Później ponownie nic ciekawego się nie działo. Kompletnie nic. Spotkanie ożywiło się w końcówce. W 81. minucie Elana mogła objąć prowadzenie. Patryk Wolański obronił strzał Mateusza Stąporskiego. Gospodarze przycisnęli łódzki zespół, w ostatnich minutach mieli dwa rzuty rożne, ale wynik nie uległ zmianie. Widzew, po średnim, a w zasadzie słabym meczu z obu stron, bezbramkowo zremisował z Elaną.

Elana Toruń – Widzew Łódź 0:0

Widzew: Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pięczek – Michalski, Paulius, Kristo, Zuziak (56, Demjan) – Gutowski, Świderski (62. Falon).DODAJ KOMENTARZ: