ŁKS lubi grać na wyjazdach. Trzecie zwycięstwo w sezonie

Piątek, 14 września 2018


Bramki zdobyte przez rekonwalescenta Patryka Bryłę i Dani Ramireza dały ŁKS trzecią wyjazdową wygraną w tym sezonie. Tym cenniejszą, że łodzianie w Niepołomicach wystąpili w osłabionym składzie.Z Puszczą z powodu urazów nie mogli zagrać m.in.: Wojciech Łuczak i Bartłomiej Kalinkowski. Trener Kazimierz Moskal w pierwszym składzie postawił na Rafała Kujawę, a na ławce posadził będącego w słabszej dyspozycji Jewhena Radionowa. Do pierwszej jedenastki wrócił Piotr Pyrdoł.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Wszystko za sprawą obficie padającego deszczu, który przeszkadzał w rozgrywaniu piłki. Nie od dziś jednak wiadomo, że gdy woda leje się z nieba, a boisko jest mokre, ŁKS raczej nie przegrywa.Pierwszy celny strzał w meczu oddał w 9. minucie Patryk Bryła, który wrócił do drużyny po wyleczonym urazie. Później piłkarze bardziej walczyli z nasiąkniętą murawą boiska, niż z rywalem. W 22. minucie Puszcza mogła objąć prowadzenie, w dobrej okazji chybił były zawodnik ŁKS Wiktor Żytek. W końcówce pierwszej połowy groźniejsza była Puszcza, a łodzianie wyglądali tak, jakby czekali na przerwę. Doczekali się przy bezbramkowym remisie.

W przerwie Moskal zmienił Mateusza Gamrota, a w bój posłał Radionowa. W 48. minucie strzelał inny napastnik ŁKS – Kujawa, ale bramkarz gospodarzy popisał się dobrą interwencją. Łodzianie po zmianie stron prezentowali się zdecydowanie lepiej, niż w pierwszych 45. minutach. Przede wszystkim zaczęli odważniej atakować. I to przyniosło efekt bramkowy.

W 68. minucie Ramirez zgrał do Bryły, a ten umieścił piłkę w siatce. W 84. minucie nieźle spisujący się Hiszpan strzałem z dystansu podwyższył na 2:0.Po tym golu było już wiadomo, że ŁKS zdobędzie w tym spotkaniu trzy punkty. Gospodarze nie mieli żadnego pomysłu na pokonanie Michała Kołby.


Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź 0:2 (0:0)
Bramki:
Bryła 68., Ramirez 84.

ŁKS Łódź: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Widejko, Gamrot (46. Radionow), Bielak, Ramirez (90. Juraszek), Pyrdoł, Kujawa, Bryła (79. Wolski).DODAJ KOMENTARZ: