Widzew zgodnie z planem. Okazałe zwycięstwo nad Siarką

Sobota, 29 września 2018

Piłkarze Widzewa nie zwalniają tempa. Łodzianie wygrali czwarte spotkanie z rzędu. Tym razem pokonali przed własną publicznością Siarkę Tarnobrzeg 4:0 i na pewno po 12. kolejce będą przewodzić stawce drugoligowych drużyn.

W porównaniu z poprzednim pojedynkiem z Pogonią Siedlce (1:0) trener Radosław Mroczkowski dokonał dwóch zmian w składzie. Simonas Paulius na środku pomocy zajął miejsce Mikołaja Gibasa, natomiast kontuzjowanego Tomasza Wełnę na lewej stronie defensywy zastąpił Marcel Pięczek. Zmiany nie wpłynęły na postawę gospodarzy, którzy od pierwszego gwizdka osiągnęli zdecydowaną przewagę.

Już w 4. minucie uderzał z około 11 metrów Paulius, ale Krystian Krupa nie dał się zaskoczyć. Siarka w pierwszych minutach w ogóle nie istniała. Łodzianie ruszyli na rywala z takim impetem, jakby od razu chcieli rozstrzygnąć losy meczu. Długo nie mogli jednak trafić do bramki gości. Niecelnie uderzał Marcin Kozłowski, a Filip Mihaljević został zablokowany przez obrońców. Widzew pierwszego gola strzelił w 29. minucie, kiedy drużyna gości zaczęła odważniej atakować. Dośrodkowanie Mateusza Michalskiego celnym strzałem zakończył Radosław Sylwestrzak. Duża w tym zasługa nie tylko dobrego zagrania pomocnika, co błędu defensorów Siarki, którzy nie pilnowali zawodnika gospodarzy.

W 39. minucie Dawid Kubowicz sfaulował Przemysława Banaszaka w polu karnym, a na 2:0 z jedenastu metrów podwyższył Michalski. Winowajca chwilę później wyleciał z boiska, po drugiej żółtej kartce. Było już wiadomo, że przyjezdni z Łodzi nie wywiozą żadnej zdobyczy punktowej.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Widzewa. Po indywidualnej akcji na 3:0 podwyższył Konrad Gutowski. Po tym trafieniu tempo gry nieco siadło. Łodzianie wyraźnie się oszczędzali, a rywale odliczali czas do końca meczu. W 78. minucie gospodarze po raz kolejny trafili do siatki. Tuż po wejściu na boisko kapitalnym wolejem popisał się Daniel Mąka. Nokaut! W końcówce spotkania niewiele się już działo. Widzew odniósł kolejne zwycięstwo i spokojnie może czekać na wyniki najgroźniejszych rywali w walce o awans.

Widzew Łódź – Siarka Tarnobrzeg 4:0 (2:0)
Sylwestrzak 29., Michalski 40., Gutowski 50., Mąka 78.

Widzew: Wolański – Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Pięczek – Michalski (58. Ameyaw), Paulius, Kristo, Gutowski (81. Pigiel) – Banaszak (61. Kamiński), Mihaljević (77. Mąka).