Czy w niedzielę Boniek napije się piwa? Wszystko zależy od piłkarzy Widzewa

Piątek, 12 kwietnia 2019


W rundzie wiosennej zespół Widzewa nie przegrywa, ale również nie potrafi wygrywać. Łodzianie po ograniu na wyjeździe Gryfa Wejherowo (2:1) zanotowali serię sześciu remisów. W niedzielę na własnym stadionie zmierzą się z Pogonią Siedlce (godz. 13.05), która w tym roku nie zaznała jeszcze goryczy porażki.Pogoń to objawienie wiosny. Klub z Siedlec wygrał cztery spotkania i dwa zremisował. Lepiej w tym roku punktuje jedynie Olimpia Grudziądz. Problemy finansowe klubu nie wpływają na postawę zawodników. – Potwierdzam informację o zaległościach finansowych klubu. Staramy się zrobić wszystko, żeby jak najszybciej uregulować wszelkie zobowiązania, choć nie jest to łatwe. Nie było tak, że piłkarze od początku roku nie otrzymywali żadnych pieniędzy. Na ich kontrakty składają się środki w postaci stypendium od miasta Siedlce i płacy od klubu. Pierwsza część była regularnie wypłacana. Nie udało nam się podpisać umowy ze sponsorem, który miał się pojawić w Pogoni. Zaradziłoby to wielu obecnym kłopotom – mówił niedawno na łamach „Tygodnika Siedleckiego” prezes Pogoni Andrzej Materski. Jak widać po wynikach – pieniądze nie grają. Piłkarze Widzewa nie mogą na nic narzekać, a w rundzie wiosennej spisują się zdecydowanie gorzej.

W kadrze Pogoni znajduje się dwóch byłych piłkarzy klubu z al. Piłsudskiego: Rafał Misztal i Andrzej Rybski. Jest również znany z występów w ŁKS Łódź Tomasz Margol, a także Adam Mójta, przed laty zawodnik GKS Bełchatów.

Widzew, prócz miejsca w tabeli, nie ma na razie powodów do zadowolenia. Gra łódzkiej drużyny nie porywa, a kibice mają prawo być rozczarowani. – Mam nadzieję, że po najbliższym spotkaniu w Łodzi będziemy mogli wszyscy razem cieszyć się ze zwycięstwa – mówi obrońca Łukasz Turzyniecki. Trener Jacek Paszulewicz pracę w Widzewie rozpoczął od remisu 1:1 w wyjazdowym meczu z Olimpią Elbląg. Teraz liczy na komplet punktów. – Chcemy zniwelować atuty rywala, ale też przede wszystkim skupić się dobrych elementach po naszej stronie. Musimy je uwydatnić i dołożyć skuteczność, żeby wykreowane sytuacje zamienić na bramki – podkreśla szkoleniowiec.

Jak poinformował łódzki klub weekend upłynie pod znakiem piwa "Robotnicze specjal zimowe". W strefie pod stadionem będzie można kupić widzewskie piwo w bardzo promocyjnej cenie. Marka "Robotnicze specjal zimowe" jest również sponsorem meczu z Pogonią. Piłkarze wyjdą na prezentację w wyjątkowych koszulkach. Po spotkaniu pierwsze dziesięć osób, które zakupi 5 kartonów piwa, otrzyma koszulkę gratis. Akcję na Twitterze skomentował Zbigniew Boniek.Z chęcią się napije po wygranym meczu, słyszycie – napisał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Transmisję ze spotkania przeprowadzi TVP 3.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: