Terminarz Ekstraklasy: ŁKS zacznie z Lechią. W 4. kolejce zagra z mistrzem

Poniedziałek, 03 czerwca 2019


Ekstraklasa S.A. ogłosiła terminarz rozgrywek ligowych na sezon 2019/20. ŁKS rozpocznie ligowe zmagania od spotkania z Lechią Gdańsk u siebie. Początek rozgrywek zaplanowano na 19 lipca.Departament Logistyki Rozgrywek przy ustalaniu terminarza skupił się na uwzględnieniu uwag zgłaszanych w ostatnich tygodniach przez kluby. Dotyczyły one głównie dostępności stadionów oraz konieczności unikania kolizji z innymi imprezami mogącymi mieć wpływ na organizację i bezpieczeństwo meczów Ekstraklasy.

ŁKS rozgrywki rozpocznie spotkaniem z Lechią na obiekcie przy al. Unii. Później łodzianie jadą do Krakowa na mecz z Cracovią. W 3. kolejce podejmują Lecha Poznań, a w 4. zagrają w Łodzi z mistrzem kraju Piastem Gliwice.

Następnie beniaminka ekstraklasy czeka wyjazdowe starcie z Wisłą Kraków. W 6. kolejce, która rozpocznie się 23 sierpnia, łodzianie podejmować będą Legię Warszawa. Kolejne mecze to: Wisła Płock (wyjazd), Pogoń Szczecin (w), Arka Gdynia (d), Zagłębie Lubin (w), Korona Kielce (d), Górnik Zabrze (w), Raków Częstochowa (d), Jagiellonia Białystok (w), a rundę jesienną ŁKS zakończy meczem ze Śląskiem Wrocław (d).

W 2019 roku łodzianie rozegrają jeszcze mecze z rundy wiosennej, z Lechią, Cracovią, Lechem, Piastem i Wisłą Kraków.DODAJ KOMENTARZ: