Pierwszy sparing na piątkę. ŁKS wysoko pokonał Wisłę Płock

Sobota, 22 czerwca 2019

W sobotę przy al. Unii Lubelskiej piłkarze ŁKS rozegrali pierwszy w letnim okresie przygotowawczym mecz kontrolny, Łodzianie pokonali innego przedstawiciela Ekstraklasy – Wisłę Płock 4:0.

Wisła w drodze na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego zawitała do Łodzi, gdzie zmierzyła się z ŁKS. Goście lepiej rozpoczęli spotkanie. W drugiej minucie Dominik Furman uderzał z rzutu wolnego, ale Michał Kołba nie dał się zaskoczyć. Kilka minut później przed szansą na otworzenie wyniku stanął Mateusz Szwoch, lecz spudłował. Chwilę później główkował Jarosław Fojut, ponownie lepszy okazał się bramkarz ŁKS.

Łodzianie z przewagi Wisły otrząsnęli się po kwadransie gry. Bartłomiej Żynel musiał się mocno natrudzić, by obronić strzał Patryka Bryły. W 19. minucie niecelnie uderzał Rafał Kujawa. Spotkanie się wyrównało, a nawet to ŁKS osiągnął nieznaczną przewagę. Bramkarza Wisły próbował pokonać Jan Grzesik. Co nie udało się obrońcy, dokonał niezawodny Dani Ramirez. Hiszpan popisał się precyzyjnym strzałem, umieszczając piłkę w bramce płocczan. Na przerwę zespoły schodziły przy dwubramkowym prowadzeniu gospodarzy. Bartłomiej Kalinkowski przymierzył z dystansu i Żynel musiał wyciągać piłkę z siatki. Wynik mógł być bardziej okazały dla ŁKS, jednak golkiper Wisły nie dał się pokonać Kujawie.

Druga połowa rozpoczęła się od dominacji ŁKS. Po dośrodkowaniu Łukasza Piątka z rzutu wolnego Łukasz Sekulski w 60. minucie podwyższył na 3:0. Napastnik miał ochotę na jeszcze jedno trafienie, źle jednak przymierzył i piłka poszybowała obok bramki przyjezdnych. Wisła praktycznie nie stwarzała zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Dominika Budzyńskiego. W 65. minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Piotra Tomasika nad poprzeczką piłkę przeniósł Oskar Zawada.

W końcówce było trochę niepotrzebnych fauli, była też kolejna bramka dla ŁKS. Na 4:0 podwyższył Guimaraes znakomitym uderzeniem zza pola karnego. Wisła miała okazję na honorowe trafienie. Damian Michalski nie trafił z bliskiej odległości. Podobnie jak Piotr Pyrdoł. Spotkanie zakończyło się zasłużoną wygraną podopiecznych Kazimierza Moskala.

ŁKS Łódź – Wisła Płock 4:0 (2:0)

Ramirez 29., Kalinkowski 41., Sekulski 60., Guimaraes 83.

ŁKS I połowa: Kołba – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Rozmus – Bryła, Srnić, Kalinkowski, Łuczak, Ramirez – Kujawa. ŁKS II połowa Budzyński – Bogusz, Rozwandowicz, Dampc, Klimczak – Pyrdoł, Piątek, Pirulo, Guimaraes, Wolski – Sekulski.