Trzy rzuty karne i trzy gole. Widzew – Chrobry 3:2.

Sobota, 29 czerwca 2019

Na zakończenie zgrupowania w Opalenicy zespół Widzewa pokonał Chrobrego Głogów 3:2. Łodzianie wszystkie bramki zdobyli po rzutach karnych, które na gole zamienili Daniel M±ka i Adam Radwański. Zespół z al. Piłsudskiego rozegrał niezłe spotkanie. Po meczu trenerem Widzewa przestał być Zbigniew Smółka.

W tygodniu piłkarze Widzewa ćwiczyli wykonywanie jedenastek, z którymi w poprzednim sezonie mieli spore problemy. Najlepiej w tym elemencie spisywał się Adam Radwański, jednak w meczu z Chrobrym pierwsze dwa rzuty karne wykonywał M±ka. Pomocnik uczynił to perfekcyjnie. Gdy M±ka został zmieniony trzeci± jedenastkę wykonał Radwański, także bez zarzutu.

Pocz±tek spotkania należał do Widzewa, który posiadał lekk± przewagę. Łodzianie próbowali rozgrywać atak pozycyjny, jednak nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramk± pierwszoligowca. W pierwszym kwadransie działo się niewiele ciekawego. W 24. minucie Rafał Wolsztyński uderzał, a piłka trafił w rękę jednego z zawodników Chrobrego, znajduj±cego się w swojej szesnastce. Rzut karny na gola zamienił M±ka.

W 41. minucie M±ka ponownie okazał się lepszy z jedenastu metrów od Mateusza Abramowicza. Rzut karny wywalczył Przemysław Kita, który został sfaulowany w szesnastce Chrobrego.

Do przerwy zespół z Głogowa praktycznie nie zagroził bramce strzeżonej przez Patryka Wolańskiego. Łodzianie prezentowali się zdecydowanie lepiej i zasłużenie prowadzili. Druga połowa rozpoczęła się od niezłej akcji Widzewa. Marcel Pięczek podał do Wolsztyńskiego, a strzał napastnika zatrzymał się na słupku. Nic nie wskazywało na to, że Chrobry wyrówna.

W 52. minucie kontaktowego gola strzelił Marek Wasiluk. Dwie minuty póĽniej był już remis. Bł±d popełnił Sebastian Zieleniecki, który Ľle zagrał do Wolańskiego. Piłkę przej±ł jeden z kilku testowanych przez pierwszoligowca piłkarzy i umie¶cił j± w siatce. Taki obrót sprawy nie załamał łódzkich zawodników. Ruszyli do kolejnych ataków, co zaowocowało kolejnym trafieniem i kolejnym z rzutu karnego.

Tym razem bł±d popełnił obrońca Chrobrego, który Ľle zagrywał do swojego bramkarza. Futbolówkę przej±ł Przemysław Banaszak, a po chwili został powalony w polu karnym. Rzut karny na gola zamienił Radwański.

w. 67. mogło być 4:2. Wpierw strzał Pięczka obronił Adam Makuchowski, a dobitka Wolsztyńskiego trafiła w poprzeczkę. Łodzianie po zdobytej bramce ponownie prezentowali się tak dobrze, jak w pierwszej połowie. Rywale praktycznie nie podchodzili pod szesnastkę Widzewa.

W końcówce spotkania doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. W 75. minucie na boisku ponownie pojawił się Marcel Stefaniak, który zszedł w przerwie. Chwilę póĽniej musiał opu¶cić murawę po tym, jak zderzył się Maciejem Diduszko.

Po porażce z Lechem Poznań i remisie z Zagłębiem Lubin zespół Widzewa ograł pierwszoligowca z Głogowa. Gra łodzian, poza kilkoma minutami drugiej połowy, mogła się podobać. Małe zastrzeżenia można mieć do gry w defensywie.

Po sparingu oficjalna strona łódzkiego klubu poinformowała, że Zbigniew Smółka przestał być trenerem Widzewa. Jego miejsce ma zaj±ć Marcin Kaczmarek.

Widzew ŁódĽ – Chrobry Głogów 3:2 (2:0)