ŁKS zremisował z Radomiakiem. Ładne trafienie Łuczaka

Sobota, 29 czerwca 2019

23 piłkarzy ŁKS wystąpiło w sobotnim meczu kontrolnym z beniaminkiem I ligi Radomiakiem. Do przerwy, po golu byłego piłkarza Widzewa Mateusza Michalskiego, goście prowadzili 1:0. W drugiej połowie łodzianie wyszli na prowadzenie, ale spotkanie zakończyło się remisem.

Po piłkarzach ŁKS widać było trudy okresu przygotowawczego. Nawet znakomity technik, jakim jest Dani Ramirez, miał problemy z kontrolą nad piłką. Największe miał jednak bramkarz Dawid Arndt, który wyszedł w podstawowym składzie. To po jego niepewnej interwencji Radomiak objął prowadzenie. Bramkarz ŁKS odbił piłkę po strzale Marcina Kluski, dopadł do niej Michalski, który otworzył wynik spotkania.

– Wyniki sparingów to nie jest najważniejsza sprawa. Najważniejsze jest dobre przygotowanie zespołu i ogrywanie się na tle bardzo silnych sparingpartnerów, na tle których widać pewne mankamenty – mówi przed meczem trener Radomiaka Dariusz Banasik. Jego piłkarze wyraźnie jednak dążyli do zwycięstwa. Szczególnie starał się strzelec pierwszego gola. Michalski miał w pierwszej połowie jeszcze jedną okazję, ale tym razem Arndt zachował się bardzo dobrze.

Do przerwy łodzianie również mieli swoje okazje. Łukasz Sekulski nie trafił do bramki z bliskiej odległości, a strzał Daniego Ramireza był zbyt słaby. Hiszpan w końcowych minutach pierwszej połowy zdołał umieścić piłkę w siatce, ale znajdował się na pozycji spalonej.

W drugiej połowie ŁKS zaprezentował się zdecydowanie lepiej. Po faulu na Rafale Kujawie łodzianie mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Wojciech Łuczak popisując się kapitalnym strzałem.

Po wyrównaniu ŁKS wciąż atakował. Gospodarze stworzyli kilka sytuacji, a jedną z nich wykorzystał Kujawa. Na kwadrans przed zakończeniem meczu Radomiak mógł doprowadzić do remisu. Strzał Patryka Mikity zatrzymał się jednak na poprzeczce. W końcowych sekundach meczu goście dopięli swego. Michała Kołbę z bliska pokonał Patryk Winsztal.

ŁKS Łódź – Radomiak Radom 2:2 (0:1)

Łuczak 50., Kujawa 70. – Michalski 34., Winsztal 88.

ŁKS: Arndt (46. Kołba) – Grzesik (46. Bogusz), Dampc (46. Sobociński), Juraszek (46. Rozwandowicz), Klimczak (46. Rozmus) – Trąbka (46. Pirulo), Piątek (46. Srnić), Guimaraes (46. Kalinkowski), Wolski (46. Łuczak), Ramirez (46. Bryła) – Sekulski (46. Kujawa, 78. Radionow).