Zespół z al. Unii nie miał problemów z pokonaniem trzecioligowca

Sobota, 06 lipca 2019

W sobotę piłkarze ŁKS rozegrali dwa sparingi. W pierwszym pokonali 2:1 pierwszoligowy GKS Tychy. Po południu łodzianie zmierzyli się z Kotwicą Kołobrzeg i pewnie wygrali 3:0.

Pierwsza połowa to popis w wykonaniu Daniego Ramireza. Hiszpan już w początkowych minutach dostrzegł stojącego w polu karnym Piotra Pyrdoła, pomocnik nie doszedł jednak do piłki. Chwilę wcześniej uderzenie Rafała Kujawy zostało zablokowane przez obrońców.

W 16. minucie Ramirez zgrał idealną piłkę do Macieja Wolskiego i pomocnik otworzył wynik meczu. Kwadrans później Hiszpan zdecydował się na uderzenie z dystansu, trafił jednak w bramkarza Kotwicy. W 31. minucie trzecioligowcy przeprowadzili składną akcję, zakończoną strzałem wypożyczonego z ŁKS Mikołaja Maschery. Dawid Arndt był na posterunku. W 39. minucie było 2:0 dla łódzkiego zespołu. Ponownie świetnym zagraniem popisał się Ramirez i Artur Bogusz uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki rywala.

Po zmianie stron Ramirez nie zamierzał odpuszczać. W 51. minucie piłka po jego strzale uderzyła w słupek. Pięć minut później na uderzenie z dystansu zdecydował się Wolski, nieznacznie przestrzelił. W 64. minucie Jewhen Radionow podał do Maksymiliana Rozwandowicza, który główkował nad poprzeczką. Podobnie zakończył się strzał Bogusza z rzutu wolnego osiem minut później.

Łodzianie zdecydowanie dominowali na boisku. Kotwica przeprowadziła w drugiej połowie dwie składne akcje. Pierwsza zakończyła się niecelnym uderzeniem, a druga interwencją Michała Brudnickiego. W 84. minucie bramkarz Kotwicy obronił strzał Ramireza, ale minutę później był już bez szans po główce Maksymiliana Rozwandowicza. Asystował Adam Ratajczyk. ŁKS wygrał zasłużenie. Trzecioligowy rywal nie miał zbyt dużo atutów w tym meczu.

ŁKS Łódź – Kotwica Kołobrzeg 3:0 (2:0)

Wolski 16., Bogusz 39., Rozwandowicz 85.

ŁKS: Arndt (46. Brudnicki) – Rozmus, Dampc, Rozwandowicz, Bogusz – Ramirez, Pyrdoł (59. Ratajczyk), Srnić, Wolski, Trąbka (59. Sójka) – Kujawa (59. Radionow).