Rozpoczęła się rozbudowa stadionu ŁKS

Czwartek, 29 sierpnia 2019


Obiekt przy al. Unii został przejęty przez firmę Mirbud, która zbudowała boisko z trybuną zachodnią. Stadion po rozbudowie ma spełniać wszystkie warunki dla obiektów UEFA III kategorii i ma mieć minimum 18 tys. miejsc siedzących. Inwestycja kosztować ma 129 mln złotych.O szczegółach prac podczas konferencji prasowej opowiedział dyrektor do spraw komunikacji korporacyjnej Mirbud S.A. Paweł Bruger. – To będzie piękny obiekt sportowy. Prowadzimy już prace związane z grodzeniem terenu i urządzaniem placu budowy. W październiku i listopadzie rozpoczną się prace ziemne związane z fundamentami i rozbiórką trybuny północnej. Równocześnie prowadzone są prace architektoniczne. Myślę, że do piątego października powinniśmy już przekazać zamawiającemu uzgodnioną koncepcję – stwierdził Bruger.

Umowa przewiduje realizację inwestycji w ciągu 36 miesięcy, a więc do czerwca 2022 r. Prace konstrukcyjne, czyli wznoszenie budynków trybuny południowej, wschodniej i północnej będą trwały przez cały rok 2020, a w roku 2021 mają być prowadzone prace instalacyjne i wykończeniowe. Wszystko ma zostać zakończone przed zimą 2021/2022.

W trybunach południowej i wschodniej  mają się znaleźć pomieszczenia przeznaczone na muzeum klubowe i restaurację oraz na wynajem dla branży handlowej. W trybunie północnej zostaną zlokalizowane m.in.: recepcja, sala konferencyjna i bankietowa, pomieszczenia socjalne dla pracowników, magazyny oraz powierzchnie biurowo – handlowe.

Głównym użytkownikiem obiektu przy al. Unii są występujący w ekstraklasie piłkarze ŁKS. Rozbudowa stadionu ma być prowadzona w taki sposób, by cały czas mogły być na nim rozgrywane mecze ligowe.
Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: