Choć sezon przegrany, oni zasłużyli na wyróżnienie

Piątek, 16 czerwca 2017


Przedstawiamy subiektywną jedenastkę sezonu 2016/17 stworzoną z piłkarzy ŁKS i Widzewa. Naszym zdaniem gwarantowałaby awans do drugiej ligi, gdyby... nie trzeba było wystawiać w meczu dwóch młodzieżowców.Przepisy są nieubłagane. W spotkaniach trzeciej ligi na boisku musi przebywać dwóch młodzieżowców. To powoduje, że już na początku tworzenia jedenastki sezonu zderzyliśmy się ze ścianą. Adam Radwański z Widzewa na wyróżnienie zasłużył, ale kto drugi? Według nas nikt. Po rundzie jesiennej byłby to z pewnością Jakub Nowak z ŁKS, ale wiosnę miał zdecydowanie słabszą. Z konieczności umieściliśmy na lewej stronie defensywy Damiana Guzika, choć powinien znaleźć się tam Kamil Rozmus. Tylko wówczas wszystkie spotkania naszej drużyny byłyby zweryfikowane jako walkowery dla przeciwników.

Bramkarz
Michał Kołba rozegrał cały sezon na równym poziomie, bez większych wpadek. W zespole Widzewa jesienią w bramce wisiały ręczniki, także konkurencja żadna. Patryk Wolański okazał się solidnym wzmocnieniem. Jednak wpadka w Ełku obniża jego końcową ocenę.

Obrona
O miejsce na prawej stronie defensywy rywalizowali Marcin Kozłowski z Pawłem Pyciakiem. Postanowiliśmy wyróżnić zawodnika Widzewa. Obrońca ŁKS po świetnej pierwszej rundzie, wiosną zdecydowanie obniżył loty. Po lewej stronie jedynym słusznym wyborem był Kamil Rozmus. Ze względu na przepisy musieliśmy znaleźć miejsce dla drugiego młodzieżowca. Stąd obecność Damiana Guzika. Parę stoperów tworzą Kamil Juraszek z doświadczonym Marcinem Nowakiem. Aleksander Ślęzak wykluczył się rundą wiosenną, a Maksymilian Rozwandowicz meczem z Ursusem Warszawa.

Pomoc
Tu wybór był największy. Na skrzydłach postawiliśmy na Daniela Mąkę i Mateusza Michalskiego, którzy w zakończonym sezonie zdobyli 32 bramki. W środku pomocy, obok prezentującego równy i w miarę wysoki poziom Przemysława Kocota, znalazło się miejsce dla nieustępliwego Patryka Bryły oraz młodzieżowca Adama Radwańskiego.

Atak
Jewhen Radionow długo prowadził w klasyfikacji strzelców III ligi, jednak na finiszu dał się wyprzedzić Danielowi Świderskiemu z MKS Ełk. Nie ma co się sprzeczać, to znacząca postać dla wyników ŁKS. W Widzewie takiego zawodnika nie było, także wybór jest oczywisty.

Jedenastka sezonu:Rezerwowi: Wolański, Pyciak, Rozmus, Kazimierowicz, Sarafiński, Gamrot, Kamiński.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ:

SONDA

Który z klubów wywalczy awans?
 ŁKS Łódź
 Widzew Łódź
 ŁKS i Widzew
 Żaden
 » głosuj