Jeśli nie teraz, to kiedy? W ŁKS stawiają na młodych zawodników

Środa, 12 lipca 2017


Działacze ŁKS w letnim oknie transferowym postawili na transfery doświadczonych piłkarzy. Nie zakontraktowali natomiast żadnego młodzieżowca. Uważają, że w klubie jest wielu obiecujących młodych piłkarzy, którzy zasłużyli, żeby dać im szansę w nadchodzącym sezonie.Kilku ma już za sobą występy w pierwszej drużynie. Damian Guzik, Jakub Kostyrka, Marcin Pyrdoł i Damian Nowacki w poprzednim sezonie pojawiali się na boisku w rozgrywkach 3 ligi. Najwięcej występów na koncie z tej trójki ma Guzik, który rozegrał 22 spotkania. W klubie spore nadzieje wiążą z Kostryrką. Pomocnik z dobrej strony pokazał się w pierwszych meczach rundy wiosennej, niestety w Nowym Mieście Lubawskim odniósł kontuzję. W letnich sparingach trener Wojciech Robaszek wystawia piłkarza w pierwszym składzie i wydaje się, że z młodzieżowców ma najsilniejszą pozycję. Nieźle spisuje się również Pyrdoł.

W rundzie jesiennej okazję do pokazania się kibicom ŁKS mogą otrzymać wychowankowie klubu z al. Unii. Działacze bardzo liczą na Jana Sobocińskiego. 18-letni obrońca kilka lat temu był w kręgu zainteresowań klubów ekstraklasy, które chciały ściągnąć go do swoich zespołów juniorskich. Trzy lata temu pojawił się nawet temat testów w młodzieżowej drużynie Tottenhamu. Ostatecznie Sobociński nigdzie z Łodzi się nie ruszył, bo doznał kontuzji. W talent piłkarza wierzą działacze i trenerzy ŁKS. Do tego stopnia, że zaprzestali poszukiwań środkowego obrońcy. – Każdy piłkarz musiał kiedyś zadebiutować. Uznaliśmy, że Sobociński ma papiery na grę w zespole seniorskim nawet na wyższym poziomie, niż druga liga – twierdzi Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy klubu.

W rozegranych meczach kontrolnych z niezłej strony pokazał się pomocnik Mikołaj Maschera, którego koledzy z drużyny nazywają „Mascherano”. Do klasy zawodnika hiszpańskiego klubu FC Barcelona młodemu piłkarzowi wiele, wiele brakuje, ale przydomek ładnie brzmi. Wśród sprawdzanych piłkarzy jest również Oskar Koprowski, powoływany do młodzieżowych reprezentacji.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ:

SONDA

Który z klubów wywalczy awans?
 ŁKS Łódź
 Widzew Łódź
 ŁKS i Widzew
 Żaden
 » głosuj