W pierwszej połowie nieĽle, po przerwie zdecydowanie słabiej

¦roda, 12 lipca 2017


Po remisie z Lechi± Tomaszów Mazowiecki i zwycięstwie nad Poloni± Warszawa zespół Widzewa przegrał pierwszy mecz kontrolny w letnim okresie przygotowawczym. Łodzianie prowadzili do przerwy ze Zniczem Pruszków 2:1, ale ostatecznie polegli 2:3.W spotkaniu z drugoligowcem Przemysław Cecherz wystawił dwie jedenastki. Lepiej spisała się ta z pierwszej połowy. Po golach Damiana M±ki i Mateusza Michalskiego Widzew prowadził ze Zniczem 2:1. Po zmianie stron łodzianie zagrali nieco słabiej, popełniaj±c wiele prostych błędów w defensywie. – Do wszystkich można mieć pretensje, ale Patryk Baran nie może zagrać do rywala, bo jest to kompromitacja – narzekał Cecherz. Do tego szwankowała również skuteczno¶ć. Niezłych okazji nie wykorzystali: Bartłomiej Niedziela i Daniel ¦widerski.

Wynik sparingu jest spraw± drugorzędn±, choć po dokonanych wzmocnieniach wci±ż nie widać poprawy w grze ofensywnej. Również obrona nie spisuje się tak, jak powinna. – Stwarzali¶my sytuacje, ale brakowało trochę utrzymania się przy piłce. W pierwszej połowie prezentowali¶my się lepiej od rywala. W drugiej za dużo zawodników zagrało słabo. Do tego doszły szkolne błędy, które zadecydowały o straconych przez nas bramkach – stwierdził Cecherz.

Na postawę Widzewa z pewno¶ci± wpływ ma praca wykonana podczas zgrupowania w Nieborowie. – Brakuje nam szybko¶ci, jest lekkie zamulenie, ale kiedy¶ trzeba trenować. Widać, że piłkarze s± bardzo zmęczeni. Jednak nie powinni¶my popełniać tak szkolnych błędów – podsumował mecz szkoleniowiec.

Znicz Pruszków – Widzew ŁódĽ 3:2 (1:2)
Bramki
Machalski 33., Kubicki 66., Czarnowski 78. – M±ka 8.-karny, Michalski 41.-karny.
Widzew: Wolański – Kozłowski, Wojciechowski, Zieleniecki, Rakowski – Michalski, Kazimierowicz, Olczak, M±ka – Miller, Okuniewicz. II połowa: Humerski – Tlaga, Kostkowski, Sylwestrzak, Baran – Broniszewski, Radwański, Ostaszewski, Kamiński, Niedziela – ¦widerski.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ:

SONDA

Który z klubów wywalczy awans?
 ŁKS ŁódĽ
 Widzew ŁódĽ
 ŁKS i Widzew
 Żaden
 » głosuj