W pierwszej połowie nieźle, po przerwie zdecydowanie słabiej

Środa, 12 lipca 2017

Po remisie z Lechią Tomaszów Mazowiecki i zwycięstwie nad Polonią Warszawa zespół Widzewa przegrał pierwszy mecz kontrolny w letnim okresie przygotowawczym. Łodzianie prowadzili do przerwy ze Zniczem Pruszków 2:1, ale ostatecznie polegli 2:3.

W spotkaniu z drugoligowcem Przemysław Cecherz wystawił dwie jedenastki. Lepiej spisała się ta z pierwszej połowy. Po golach Damiana Mąki i Mateusza Michalskiego Widzew prowadził ze Zniczem 2:1. Po zmianie stron łodzianie zagrali nieco słabiej, popełniając wiele prostych błędów w defensywie. – Do wszystkich można mieć pretensje, ale Patryk Baran nie może zagrać do rywala, bo jest to kompromitacja – narzekał Cecherz. Do tego szwankowała również skuteczność. Niezłych okazji nie wykorzystali: Bartłomiej Niedziela i Daniel Świderski.

Wynik sparingu jest sprawą drugorzędną, choć po dokonanych wzmocnieniach wciąż nie widać poprawy w grze ofensywnej. Również obrona nie spisuje się tak, jak powinna. – Stwarzaliśmy sytuacje, ale brakowało trochę utrzymania się przy piłce. W pierwszej połowie prezentowaliśmy się lepiej od rywala. W drugiej za dużo zawodników zagrało słabo. Do tego doszły szkolne błędy, które zadecydowały o straconych przez nas bramkach – stwierdził Cecherz.

Na postawę Widzewa z pewnością wpływ ma praca wykonana podczas zgrupowania w Nieborowie. – Brakuje nam szybkości, jest lekkie zamulenie, ale kiedyś trzeba trenować. Widać, że piłkarze są bardzo zmęczeni. Jednak nie powinniśmy popełniać tak szkolnych błędów – podsumował mecz szkoleniowiec.

Znicz Pruszków – Widzew Łódź 3:2 (1:2)
Bramki
Machalski 33., Kubicki 66., Czarnowski 78. – Mąka 8.-karny, Michalski 41.-karny.
Widzew: Wolański – Kozłowski, Wojciechowski, Zieleniecki, Rakowski – Michalski, Kazimierowicz, Olczak, Mąka – Miller, Okuniewicz. II połowa: Humerski – Tlaga, Kostkowski, Sylwestrzak, Baran – Broniszewski, Radwański, Ostaszewski, Kamiński, Niedziela – Świderski.