Burkhardt: ŁKS to dobrze zorganizowany klub. Niczego nam nie brakuje

Czwartek, 13 lipca 2017

Filip Burkhardt to najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze ŁKS. Na koncie ma 91 występów w ekstraklasie, w których zdobył sześć bramek. Z jego grą przy al. Unii wiązane są spore nadzieje.

W dotychczasowych meczach kontrolnych pomocnik spisywał się nieźle, ale oczekiwania wobec niego są dużo większe. – Jestem po ciężkiej kontuzji, po której na szczęście nie ma już śladu. Teraz potrzebuję złapać rytm meczowy, zgrać się z zespołem. Trener, z którym mam doskonałą komunikację, wie czego potrzebuję i na jakim etapie jestem. Dlatego w niektórych spotkaniach daje mi więcej pograć niż pozostałym piłkarzom. Pracujemy nad tym również podczas treningów. Do rozpoczęcia ligi pozostało jeszcze trochę czasu i na pierwsze spotkanie będę gotowy. Jestem dobrej myśli – zapewnia Burkhardt.

W wygranym 2:0 sparingu z KKS Kalisz pomocnik zagrał w pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem. – Jesteśmy na etapie obozu dochodzeniowego, co przełożyło się na naszą postawę. Brakuje nam dynamiki, było też trochę niedokładności, co spowodowane jest obciążeniami podczas treningów. Musimy pracować również nad poprawą skuteczności, bo do przerwy mieliśmy dwie okazje, które powinniśmy wykorzystać. Najważniejsze, że stwarzamy sytuacje i strzelamy gole. Byłoby gorzej, gdybyśmy ich nie wypracowywali. Mamy czas, żeby to poprawić – mówi nowy zawodnik beniaminka II ligi.

Pomocnik jest dobrze nastawiony do zbliżającego się sezonu. – ŁKS to drużyna, która w każdym spotkaniu będzie grała o zwycięstwo. Do tego będziemy dążyć. Klub jest dobrze zorganizowany, niczego nam nie brakuje. Możemy skupić się na treningach i jak najlepszym przygotowaniu do sezonu – podkreśla Burkhardt.