Spadkowicz z ekstraklasy gorszy od zespołu Widzewa

Sobota, 15 lipca 2017

Na zakończenie zgrupowania w Nieborowie Widzew zmierzył się z Ruchem. Po golach Michała Millera i Daniela Kostkowskiego łodzianie wygrali 2:0. Asystę przy pierwszym trafieniu zanotował Damian Świderski.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się z 30 minutowym opóźnieniem, z powodu późniejszego przyjazdu do Nieborowa piłkarzy Ruchu. Goście, którzy na boisko wyszli niemal prosto z autokaru, w pierwszych minutach nie zachwycili. Widzewiacy spisywali się zdecydowanie lepiej. Już na początku meczu na listę strzelców mógł się wpisać Miller, jednak napastnik nie wykorzystał dobrej okazji. Kilka minut później były zawodnik Drwęcy trafił w bramkarza.

Zawodnicy z Chorzowa dopiero w 20 minucie groźniej zaatakowali, Patryk Wolański nie miał żadnych problemów ze skuteczną interwencją. Kolejne minuty należały do Widzewa. Adam Radwański nie trafił jednak w bramkę, a po uderzeniu Marcina Kozłowskiego, bramkarz Ruchu sparował piłkę na słupek. W 28 minucie Widzew zdołał wreszcie trafić do siatki rywala. Po znakomitym podaniu Świderskiego gola na 1:0 strzelił Miller.

Druga połowa była zdecydowanie słabsza. Wynikać to mogło z licznych zmian, jakie dokonali w niej trenerzy obu zespołów. Sytuacji było zdecydowanie mniej. Mimo wszystko Widzew powinien szybciej strzelić drugiego gola. Chyba tylko rezerwowy Piotr Okuniewicz wie, dlaczego zamiast skierować piłkę do pustej bramki, trafił w zawodnika Ruchu. W końcowych minutach meczu piłkarze Widzewa popełnili kilka błędów w defensywie, na szczęście bez poważnych konsekwencji.

Wynik spotkania ustalił Damian Kostkowski, wykazując najwięcej sprytu w zamieszaniu w polu karnym drużyny z Chorzowa, po rzucie rożnym.

Mogło być nawet 3:0, ale piłka po uderzeniu Mateusza Ostaszewskiego zatrzymała się na słupku.

Widzew Łódź – Ruch Chorzów 2:0 (1:0)