Zaczęli od 8:1 – jak będzie w lidze? Legii marzy się awans

Wtorek, 18 lipca 2017


Po dokonanych latem transferach wydawało się, że zespół Widzewa nie będzie miał problemów z wygraniem trzecioligowych rozgrywek. Okazuje się, że nie tylko łódzki klub celuje w awans. Dużą ochotę na grę w II lidze mają także rezerwy Legii.W pierwszym tego lata sparingu rezerwy stołecznego klubu wygrały aż 8:1 z czwartoligową Pilicą Białobrzegi. Do tak okazałego zwycięstwa przyczynili się piłkarze z pierwszej drużyny. Na to spotkanie trener Jacek Magiera oddelegował m.in.: Michała Masłowskiego i Michała Kucharczyka. Po składzie widać jednak, że działacze Legii poważniej zaczęli traktować zespół rezerw.

Do drużyny sprowadzono już pięciu seniorów. Roczne kontrakty podpisali: obrońca Łukasz Turzyniecki (ostatnio Wisła Puławy), napastnik Mateusz Majewski (Pelikan Łowicz), napastnik Fabian Piasecki (Olimpia Zambrów), obrońca Tomasz Wełnicki (Stomil Olsztyn), a także znany z występów z Widzewa pomocnik Tsubasa Nishi (Stomil Olsztyn). Testowani są inni gracze.

Przy Łazienkowskiej nie ukrywają, że celem rezerw jest awans do II ligi. Stąd w meczach ligowych druga drużyna będzie wzmacniana zawodnikami z szerokiej kadry pierwszego zespołu. W wyższej klasie rozgrywkowej działacze Legii zamierzają ogrywać młodych piłkarzy, nie chcąc już wypożyczać ich po innych klubach. – Klub po to inwestuje w drużynę, by odnieść sukces. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie, że nie awansujemy. Jeśli nawet Legia grała młodzieżowcami, to cel i tak był znany: awans i zwycięstwa. Teraz? Tym bardziej. Musimy dać radę – stwierdził w rozmowie z portalem legia.net Turzyniecki.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: