Porażka z rezerwami Lecha. Koniec selekcji

Środa, 19 lipca 2017

Nie udał się drużynie Widzewa wyjazd do Wronek. Łodzianie przegrali z drugą drużyną Lecha Poznań 0:1. Jednym z pozytywów tego meczu jest powrót na boisko Aleksandra Kwieka, który ostatnio leczył kontuzję.

To własnie pomocnik, w 21 minucie spotkania, oddał pierwszy celny ze strony Widzewa strzał. Kilka minut później został zmieniony. – Dzisiejszy występ Olka był ściśle zaplanowany z lekarzem. Stwierdziliśmy, że weźmie udział we wczorajszym treningu, a dziś dostanie 30 minut na boisku. Powiem szczerze, że jestem zadowolony z jego występu, a w meczu z Sokołem Aleksandrów dostanie z pewnością więcej czasu – zapowiedział trener Przemysław Cecherz. Kwieka zastąpił Daniel Świderski. W końcowych minutach pierwszej połowy napastnik mógł strzelić gola, ale z kilku metrów trafił w bramkarza.

W przerwie trener Przemysław Cecherz dokonał ośmiu zmian. – We wtorek zawodnicy odbyli długi trening siłowy, doszła do tego podróż do Wronek i widać było, że te czynniki nałożyły się na siebie. Stąd też wziął się mój pomysł, żeby zagrać praktycznie dwiema jedenastkami, bo uznałem, że około 45 minut wysiłku wystarczy każdemu z piłkarzy – tłumaczył Cecherz. Po dokonanych roszadach defensywa Widzewa nie spisywała się najlepiej, co szybko wykorzystali rywale. Wyrównać mógł Świderski, jednak ponownie nie wykorzystał dobrej okazji.

Zabrakło również szczęścia, bo po uderzeniu głową Przemysława Rodaka, piłka trafiła w słupek. – Nie jestem zadowolony z błędów technicznych, wynikających nie tyle ze zmęczenia, co z braku koncentracji. Kończymy już powoli etap selekcji, teraz będziemy pracować tylko nad techniką, taktyką i elementami szybkościowymi. Zarys składu z pewnością już widać i jestem dobrej myśli – zapewnił trener Widzewa.

Lech II Poznań – Widzew Łódź 1:0 (0:0)
Bramka
Kołodziej 55.

Widzew: Wolański – Tlaga, Zieleniecki, Kostkowski, Rakowski – Kamiński, Olczak, Kazimierowicz, Niedziela – Kwiek (30. Świderski), Miller. II połowa: Reszka – Kozłowski, Wojciechowski, Sylwestrzak, Rakowski (64. Baran) – Michalski, Rodak, Broniszewski, Kamiński (50. Radwański), Ostaszewski – Świderski (73. Brochocki).