Rozwandowicz: Liga mogłaby się już rozpocząć

Piątek, 21 lipca 2017


Za kilka dni zespół ŁKS rozpocznie zmagania ligowe. Nikt tego głośno nie mówi, ale celem łódzkiego zespołu ma być włączenie się do walki o awans. Na co tak naprawdę stać będzie drużynę beniaminka, okaże się po rozegraniu rundy jesiennej.Po wynikach spotkań kontrolnych wydaje się, że piłkarze ŁKS są dobrze przygotowani do sezonu. Beniaminek II ligi nie przegrał żadnego sparingu, w kilku z nich prezentując ciekawą i skuteczną grę. – Od początku okresu przygotowawczego zaczęliśmy mocną pracę. W pierwszym tygodniu nie mieliśmy żadnego wolnego dnia, trenowaliśmy nawet w niedzielę. Do tego dochodziły sparingi. Teraz trochę schodzimy z obciążeń, dostaliśmy więcej luzu. Nie możemy doczekać się już startu ligi – mówi Maksymilian Rozwandowicz.

Według piłkarza transfery, dokonane przez działaczy w letnim oknie transferowym, powinny korzystnie wpłynąć na wyniki drużyny. – Konkurencja jest zdecydowanie większa niż w poprzednim sezonie. Dołączyli do nas doświadczeni zawodnicy, którzy mają za sobą grę w wyższych ligach. Druga liga to dla nich zbyt mało, dlatego na pewno będą chcieli awansować wyżej – podkreśla Rozwandowicz.

Piłkarz, choć do ŁKS dołączył zimą, szybko zyskał zaufanie kolegów z zespołu. Zdarzało mu się pełnić rolę kapitana zespołu. – To dla mnie ogromne wyróżnienie. Fajnie, że zdobyłem zaufanie, co zaowocowało noszeniem opaski. Cieszę się z tego bardzo – przyznaje.

29 lipca zespół z al. Unii, na własnym obiekcie, zainauguruje drugoligowe rozgrywki. Czego można spodziewać się po beniaminku? – Na pewno będziemy od siebie wymagali, żeby w każdym meczu zdobywać trzy punkty. Co przyniesie liga, to się dopiero okaże. Pierwszym testem naszych możliwości będzie mecz z ROW Rybnik – kończy Rozwandowicz.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: