Gol z rzutu karnego Daniela M±ki dał wygran± nad Sokołem

Sobota, 22 lipca 2017

W Gutowie Małym zespół Widzewa rozegrał szósty mecz kontrolny podczas letniego okresu przygotowawczego. Łodzianie, po niezłej pierwszej połowie, pokonali Sokół Aleksandrów 1-0. O drugiej czę¶ci spotkania można zapomnieć.

To miał być ważny sprawdzian dla zawodników Widzewa. Liga coraz bliżej i trener Przemysław Cecherz skończył już z eksperymentami, a zaczyna szukać optymalnej jedenastki. Po sparingu z Sokołem wiadomo, że działacze z al. Piłsudskiego dokonali kilku dobrych transferów. Michał Miller, Aleksander Kwiek i Daniel ¦widerski powinni być znacz±cymi postaciami drużyny w rundzie jesiennej.

Spotkanie dla Widzewa rozpoczęło się znakomicie. Już w drugiej minucie, po do¶rodkowaniu Millera, obrońca Sokoła dotkn±ł piłkę ręk± w polu karnym. Karnego na bramkę zamienił Daniel M±ka. Do przerwy łodzianie byli zespołem zdecydowanie lepszym od rywala. Niezłe zagrania prezentował Kwiek, bardzo dobrze współpracuj±c z Milllerem. Napastnik musi jednak popracować nad skuteczno¶ci±, bo w sobotę zmarnował kilka okazji. – Szkoda strzału Michała, bo uderzył w poprzeczkę. To jednak pokazuje, że potrafi wypracować sobie sytuacje. To kwestia skuteczno¶ci, ale przy jego umiejętno¶ciach bez problemu da sobie z tym radę – stwierdził Cecherz.

Po przerwie gra nieco siadła, Widzew stworzył jednak kilka sytuacji. Nie wykorzystali ich jednak: ¦widerski, Miller i Maciej Kazimierowicz. Go¶cie próbowali doprowadzić do wyrównania strzałami z dystansu, ale tylko jedna z takich prób mogła zaskoczyć Macieja Humerskiego. Spotkania nie dokończył Bartłomiej Niedziela, który nabawił się kontuzji. – Do przerwy grali¶my nieĽle, ale przewagi nie udokumentowali¶my zdobytymi bramkami. Druga połowa to już słaba gra. Oddali¶my pole rywalowi, nie utrzymywali¶my się przy piłce. Przy odpowiednim przygotowaniu powinni¶my jeszcze zyskać na warto¶ci. Jestem dobrej my¶li – przekonuje szkoleniowiec.

Przeciwko Sokołowi szkoleniowiec dał odpocz±ć Patrykowi Wolańskiemu i Marcinowi Kozłowskiemu. Nie zagrali również Piotr Okuniewicz i Dawid Kamiński, którzy narzekaj± na drobne urazy.

Widzew ŁódĽ - Sokół Aleksandrów 1:0 (1:0)