Murapol buduje wielki Widzew. Zainwestuje w klub miliony!

Poniedziałek, 24 lipca 2017


Widzew oficjalnie poinformował o wejściu do spółki firmy deweloperskiej Murapol. Ma ona objąć 79% akcji klubu, a stowarzyszenie zachowa 21% akcji, które umożliwiają blokowanie kluczowych decyzji.Wejście potężnego inwestora ma klubowi zapewnić lepszą przyszłość. Murapol zadeklarował, że zainwestuje 14,5 mln złotych plus 1,5 mln tytułem opłacenia kapitału założycielskiego. - Umowa została zawarta na pięć lat, natomiast należy to traktować jako minimum, które my zakładamy ze swojej strony. Mamy nadzieję, że współpraca z Widzewem będzie o wiele dłuższa i na znacznie większe kwoty, niż ta umowa przewiduje. Celem nadrzędnym dla nas jest awans rok po roku - aż do Ekstraklasy. Taki klub, jak Widzew, powinien walczyć o mistrzostwo Polski. Rzeczywistość, oczywiście, będzie to weryfikować, ale chcemy znaleźć się jak najszybciej w najwyższej klasie rozgrywkowej – wyjaśnił Michał Sapota, prezes Murapolu.

Ciekawostką jest, że na razie Murapol będzie akcjonariuszem „na próbę”. Na rok pakiet akcji dostanie w zarządzanie, a przejmie go dopiero wówczas, jeśli środowisko takie rozwiązanie będzie akceptowało.

- Nie nastawiamy się na rewolucję z dnia na dzień - wręcz przeciwnie. Jednym z aspektów, który był dla nas ważny w kontekście rozmów, to praca, jaką wykonał do tej pory dotychczasowy zarząd Widzewa. Bardzo chcielibyśmy kontynuować w takim trybie i dołożyć się do rozwoju. Swoją obecnością pragniemy zagwarantować stabilność finansową w dłuższej perspektywie - podkreśla szef Murapolu.DODAJ KOMENTARZ: