Radionow strzela - ŁKS wygrywa

Sobota, 05 sierpnia 2017


Gdy Jewhen Radionow wchodził na boisko, kibice ŁKS skandowali „Żenia gol”. Napastnik spełnił ich prośbę, dając zespołowi z al. Unii pierwsze zwycięstwo w drugoligowych rozgrywkach.W porównaniu z pierwszym spotkaniem, w składzie ŁKS zaszły trzy zmiany. Mateusz Gamrot zastąpił Filipa Burkhardta, Łukasz Zagdański Jewhena Radionowa, a Bartosz Widejko na lewej obronie zajął miejsce Kamila Rozmusa. Początek meczu należał do łodzian, lecz podobnie jak z ROW 1964 Rybnik, brakowało ostatniego podania. Mimo przewagi, w pierwszym kwadransie gospodarze raz poważniej zagrozili bramce Gwardii. Zagdański niecelnie uderzył głową po dośrodkowaniu Patryka Bryły. Później na boisku zapanował chaos.

Dopiero w samej końcówce piłkarze ŁKS nieco się ożywili, mając dwie okazje do objęcia prowadzenia. W 42 minucie uderzenie z dystansu Tomasza Margola wybronił Adrian Hartleb, a strzał Kamila Juraszka został zablokowany przez obrońcę. Zespół z al. Unii na pewno prezentował się lepiej niż przeciwko ROW, choć wciąż można było mieć zastrzeżenia do gry w ofensywie.

W przerwie trenerzy ŁKS zdecydowali się na zmianę. W miejsce Zagdańskiego na boisku pojawił się Radionow. Kilka minut później wszedł kolejny doświadczony piłkarz – Burkhardt. W 62. minucie pomocnik mógł wpisać się na listę strzelców. Jednak zamiast gola, po dobrym uderzeniu głową, gospodarze mieli tylko rzut rożny. Okazało się, że nie tylko. Dobre dośrodkowanie Widejki wykorzystał Radionow. Bramkarz Gwardii nie miał żadnych szans na interwencję, po mocnym i precyzyjnym uderzeniu głową.

Posadzenie na ławce rezerwowych podziałało na napastnika mobilizująco. Przeciwko drużynie z Koszalina walczył, był aktywny, a przede wszystkim potrafił urwać się rywalom w polu karnym. Radionow miał jeszcze dwie okazje, szczególnie bliski strzelenia gola był w 80 minucie, po kolejnym dobrym zagraniu Widejki. Tym razem Hartleb zdołał sięgnąć piłkę.

ŁKS wygrał zasłużenie, będąc zespołem lepszym piłkarsko. Przede wszystkim łodzianom bardziej zależało na trzech punktach i to zostało nagrodzone.


ŁKS Łódź – Gwardia Koszalin 1:0 (0:0)
Bramka
Radionow 63.

ŁKS: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Widejko – Kostyrka, Margol (90. Kocot), Gamrot (58. Burkhardt), Pyrdoł (90+2. Guzik) – Bryła, Zagdański (46. Radionow).DODAJ KOMENTARZ: