Widzew podejmie zespół, który potrafi napsuć krwi każdemu

Czwartek, 07 września 2017


W piątek (godz. 19.10) piłkarze Widzewa zmierzą się ze spadkowiczem z drugiej ligi. Zespół Olimpii Zambrów rozegrał w tym sezonie trzy mecze wyjazdowe. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwami drużyny prowadzonej przez trenera Mirosława Dymka.Na początku poprzedniego sezonu mało kto spodziewał się, że wśród spadkowiczów z 2. ligi znajdzie się Olimpia. Na koniec października, po rozegraniu 15 kolejek, zespół z Zambrowa zajmował... 5 pozycję! Później było już tylko gorzej. Do tego stopnia, że na kolejkę przez końcem nie było już żadnych szans na utrzymanie.

Mimo spadku wart odnotowania jest fakt, że Olimpia nieźle radziła sobie w spotkaniach wyjazdowych, przede wszystkim w starciach z drużynami czołówki. Nie przegrała z nikim z pierwszej czwórki. Remisy po 1:1 z Rakowem Częstochowa, Puszczą Niepołomice i Radomiakiem Radom, a także wygrana 3:0 z Odrą Opole. Oczywiście skład po spadku mocno się zmienił, ale również w tym sezonie wyjazdy najbliższego rywala Widzewa są na plus: jedna porażka 0:2 z Sokołem Ostróda i dwie wygrane po 1:0 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i ŁKS Łomża. Patrząc na siłę ofensywną łodzian w tym sezonie nie wydaje się, żeby drużyna z Zambrowa nie straciła w piątek przynajmniej jednej bramki, choć na pewno na tego rywala trzeba uważać.

Wiedzą o tym doskonale piłkarze Widzewa, którzy powtarzają, że do każdego spotkania podchodzą w pełni skoncentrowani. Bez względu na to, z kim grają. – Nie zwracamy uwagi na to, czy rywal jest z czołówki tabeli, czy to któryś z outsiderów. Jeśli chcemy awansować, nie możemy nikogo lekceważyć i zawsze musimy grać o pełną pulę. Gramy w Widzewie i tutaj wymaga się od nas walki o każdy kawałek boiska przez pełne dziewięćdziesiąt minut – podkreśla Marcin Kozłowski.

Klub z Zambrowa dobrze zna bramkarz Maciej Humerski, który spędził w nim jesień poprzedniego sezonu. Na początku stycznia tego roku działacze, na prośbę zawodnika, wyrazili zgodę na jego odejście. Kilkanaście dni później podpisał umowę z Widzewem.

Fot. CyfrasportDODAJ KOMENTARZ: