Doświadczony napastnik wzmocnił Widzew. Gołębiewski podpisał kontrakt

Środa, 13 września 2017


Trener Franciszek Smuda będzie miał większe pole manewru w ofensywie. Umowę z łódzkim klubem podpisał Daniel Gołębiewski. 30-letni napastnik rozegrał na boiskach ekstraklasy 129 spotkań, w których zdobył 20 bramek.Zawodnik przez ostatni tydzień przebywał na testach w Widzewie. W czasie sprawdzianów wypadł na tyle dobrze, że działacze podpisali z nim kontrakt. Zawarta w środę umowa obowiązywać będzie do końca czerwca przyszłego roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Gołębiewski będzie jednym z bardziej doświadczonych zawodników w kadrze zespołu z al. Piłsudskiego. W najwyższej klasie rozgrywkowej bronił barw Polonii Warszawa, Korony Kielce i Górnika Zabrze. Najlepszy okres w swojej karierze spędził w Polonii Warszawa.

Dla tego klubu strzelił w rozgrywkach ekstraklasy 16 goli. Dzięki dobrej postawie w drużynie "Czarnych Koszul" otrzymał powołanie do reprezentacji. W 2010 roku przygotowywał się z kadrą do towarzyskiego spotkania z Kamerunem. Zastąpił kontuzjowanego Artura Sobiecha. Ostatecznie w nim nie wystąpił. Co ciekawe ówczesnym selekcjonerem reprezentacji był Smuda. Drogi trenera i piłkarza zeszły się ponownie. Tym razem w Widzewie.

Fot. CyfraspotDODAJ KOMENTARZ: