Skuteczna końcówka Widzewa. Trzy gole w sześć minut

Wtorek, 19 września 2017

Zespół Widzewa awansował do trzeciej rundy rozgrywek okręgowego Pucharu Polski. Łodzianie pokonali w wyjazdowym spotkaniu Stal Głowno 4:0. Po dwie bramki zdobyli: Daniel Gołębiewski i Michał Miller.

W pierwszej rundzie pucharowych rozgrywek Widzew rozgromił KAS Konstantynów Łódzki 11:0. We wtorek rywal był nieco mocniejszy, występująca w lidze okręgowej Stal Głowno, niespodzianka była jednak mało realna. Podobnego zdania był Franciszek Smuda. Szkoleniowiec w wyjściowej jedenastce wystawił zaledwie trzech piłkarzy, którzy od pierwszej minuty rozpoczęli ostatni mecz ligowy z Huraganem Morąg: Sebastiana Zielenieckiego, Marcina Pigiela i Macieja Kazimierowicza.

W pierwszych minutach meczu działo się niewiele ciekawego. Łodzianie posiadali przewagę, brakowało jednak dokładności w okolicach pola karnego Stali. Widzewiacy pierwszy celny strzał oddali po kwadransie gry. Uderzenie Aleksandra Kwieka było jednak zbyt słabe, by mogło zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Pomocnik mógł wpisać się na listę strzelców kilka minut później, ale spudłował po zagraniu Pigiela. W 35 minucie, po dwóch nieudanych próbach, Kwiek przyczynił się do objęcia przez Widzew prowadzenia. Z rzutu wolnego dokładnie zacentrował piłkę na głowę Daniela Gołębiewskiego, a ten strzelił premierowego gola w barwach łódzkiego zespołu. Do zakończenia pierwszej połowy nic więcej ciekawego się nie wydarzyło.

Po zmianie stron gra toczyła się przede wszystkim na połowie Stali. Widzewiacy klepali piłkę, klepali, ale to gospodarze w 61 minucie mogli doprowadzić do remisu. Damian Fortuna znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Humerskim. Piłka po jego uderzeniu minęła zarówno łódzkiego golkipera, jak i słupek bramki. Po tej akcji zawodnicy z al. Piłsudskiego jeszcze bardziej przycisnęli. Skuteczność pozostawiała jednak sporo do życzenia. Dobrze spisywał się również bramkarz Stali Jakub Niedomagała. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem arbitra sytuację na boisku uspokoił Michał Miller. Cztery minuty później napastnik podwyższył na 3:0. Wynik meczu ustalił Gołębiewski.

Stal Głowno – Widzew Łódź 0:4 (0:1)
Gołębiewski 35., 86., Miller 80, 84.

Widzew: Humerski – Niedziela, Kostkowski, Zieleniecki (46. Sylwestrzak), Pigiel (46. Miller) – Kamiński, Kazimierowicz (46. Falon), Ostaszewski (61. Radwański), Rakowski – Kwiek – Gołębiewski.